22.12.2021 | 09:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V krátkom čase vyhlásia aj druhú dlho očakávanú výzvu

Len vďaka vytrvalosti a úsiliu ministra a jeho tímu spolupracovníkov sa podarilo naplniť podmienky udelenia trvalej akreditácie pre PPA. Práve vďaka trvalej akreditácii bolo možné spustiť investičné výzvy pre slovenských poľnohospodárov a potravinárov.

BRATISLAVA. Pre TASR to uviedlo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.  MPRV SR a PPA minulý týždeň vyhlásili prvú veľkú výzvu s objemom 170 miliónov eur z Programu rozvoja vidieka. Bola pripravená tak, aby bola administratívne čo najjednoduchšia a najtransparentnejšia," uviedol rezort. Cieľom je, aby mohli potravinári a spracovatelia poľnohospodárskej prvovýroby čerpať peniaze na modernizačné projekty čo najskôr. Tam môžu začať znižovať investičný dlh vo svojich prevádzkach, spôsobený predchádzajúcimi vládami.
      "V krátkom čase agrorezort vyhlási aj druhú, dlho očakávanú výzvu na nákup poľnohospodárskej techniky s objemom 159 miliónov eur," pokračovalo MPRV. Podľa rezortu je dobrou správou aj to, že okrem zvýšenia spolufinancovania rozvoja vidieka zo štátneho rozpočtu rezort na znižovanie investičného dlhu v agrosektore pripravil novinku v podobe štátnych záruk v objeme 250 miliónov eur, ktoré umožnia poľnohospodárom čerpať úvery vo výške 1,25 miliardy eur.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down