21.03.2013 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Leviciach vzniká zaujímavá zbierka filmov s poľovníckou tematikou

Vernisážou výstavy Poľovníctvo a príroda sa v Leviciach začali tohtoročné Levické poľovnícke dni. Podľa predsedu organizačného výboru Dušana Krajniaka z Lesov SR, š.p. Levice použili organizátori aj v tomto roku osvedčený model z predchádzajúcich 17 ročníkov. Od minulého roka sa zmenilo miesto konania Levických poľovníckych dní, zo zatvoreného Domu kultúry Družba sa podujatie premiestnilo do priestorov Centra kultúry Junior. „Priestory sú síce menšie, ale čo sme stratili v interiéri, získali sme v okolí. V parku M.R. Štefánika obklopujúcom centrum kultúry pripravili lesníci a poľovníci súťaže a hry pre deti s vystúpením sokoliarov, ukážkami hlasov zveri či trubačom,“ uviedol Krajniak.

Na výstave sú okrem preparátov zveri a živočíchov vystavené aj trofeje ulovené v minulom roku v okrese Levice. „Máme za sebou úspešnú poľovnícku sezónu,“ zhodnotil Krajniak. Súčasťou 18. ročníka podujatia je tradičný medzinárodný filmový festival Hubertlov – Levice s tematikou prírody a poľovníctva. Odborná porota vyhodnotí najlepšie príspevky v kategóriách Poľovnícky dokument a cestopis, Príroda a zver a Domáce video – filmové začiatky. V predchádzajúcich ročníkoch predstavili domáci i zahraniční autori spolu vyše 300 filmov. „Rokmi nám tak vzniká zaujímavá a náučná zbierka filmov, ktoré sú z roka na rok kvalitnejšie a precíznejšie spracované,“ tvrdí Krajniak.
      Na tému štruktúra populácií zveri a úloha mediálnej komunikácie v poľovníctve je zameraný odborný seminár, na ktorom sa zúčastnia aj odborníci z Maďarska a z Českej republiky. Počas Levických poľovníckych dní si môžu návštevníci zakúpiť knihy, doplnky, darčeky a pomôcky, ktoré súvisia s poľovníctvom a voľným časom stráveným v prírode. Záver podujatia 23. marca bude patriť Majstrovsvtám Slovenska juniorov vo vábení zveri. 

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down