27.05.2016 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Nitre sa uskutočnilo prvé stretnutie krízového štábu k mlieku

V Nitre sa v stredu (25.5.) uskutočnilo prvé stretnutie krízového štábu k mlieku. Jeho členmi sú zástupcovia Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK), Slovenského zväzu prvovýrobcov mlieka (SZPM) a Slovenského mliekarenského zväzu (SMZ). Informovala o tom dnes hovorkyňa SPPK Jana Holéciová.

BRATISLAVA. SPPK, SZPM a SMZ podľa nej vítajú vyhlásenie predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SD) k riešeniu krízovej situácie na trhu s mliekom, v ktorom chovateľom dojníc prisľúbil pomoc vlády. Členovia krízového štábu zároveň oceňujú aj aktivitu šéfky Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriely Matečnej (nominantka SNS), ktorá sa rovnako usiluje vyriešiť problém. Krízový štáb je pripravený a ochotný aj naďalej spolupracovať s rezortným ministerstvom a hľadať spôsob, ako prekonať mliečnu krízu, ktorá každý deň spôsobuje slovenským prvovýrobcom mlieka finančné straty.

"Všetky aktivity smerujú k tomu, aby sme zachránili sektor, chov dojníc a pracovné miesta, ktoré výroba mlieka prináša na vidieku," uviedol počas rokovania predseda SPPK Milan Semančík.

Jana Holéciová informovala, že SZPM pripravuje na 3. júna 2016 veľké Mliečne fórum, ktoré sa uskutoční v Nitre. Na rokovanie fóra je pozvaná aj ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná a rovnako aj zástupcovia prvovýrobcov, spracovateľov a služieb, ktoré s výrobou mlieka a jeho distribúciou úzko súvisia. Na fóre sa bude hľadať riešenie, ako sektoru pomôcť a zároveň sa načrtne aj jeho ďalšie smerovanie. Na termíne druhého rokovania krízového štábu a ďalšom postupe sa jeho predstavitelia dohodnú po skončení Mliečneho fóra.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down