18.11.2010 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Poľsku začala vysielať televízia pre roľníkov

Poľskí roľníci môžu od začiatku novembra sledovať nový televízny kanál zameraný na poľnohospodárstvo. Stanica sa volá TVR – Telewizja Rolna, a je určená najmä pre desať miliónov obyvateľov poľského vidieka.

„Témy týkajúce sa poľnohospodárstva sa začali z poľských médií závratným tempom vytrácať,“ vyhlásil ešte v septembri počas oslavy dožiniek Wladyslaw Serafin, predseda Poľského zväzu poľnohospodárov a poľnohospodárskych organizácií, ktorý prišiel s nápadom založiť pre roľníkov špecializovanú televíziu. O dianí v agrárnom sektore síce informuje verejnoprávna Poľská televízia, no takto zameraný program vysiela len raz týždenne.
Roľnícka televízia plánuje vysielať až dvadsať hodín denne. Podľa W. Serafina si diváci budú môcť každú hodinu pozrieť agrosprávy, a nebudú chýbať ani odborné programy o poľnohospodárskej technike, o podnikaní v tomto odvetví, o živote na vidieku či o dianí v poľnohospodárskych spolkoch a organizáciách.
Nová televízia sa chce zaoberať aj inými témami; napríklad návratmi do histórie, spomienkami na niekdajší život roľníkov a tradičnú poľskú kultúru. Zvyšný čas bude venovaný zábave, čiže filmom, reality show a hudbe. Samozrejme, aj reality show bude z prostredia vidieka: „V premiérovej show si bude bohatý sedliak hľadať ženu a naopak,“ informoval pre Český rozhlas spravodajca Petr Vavrouška.
Viac sa dočítate v 47. čísle Roľníckych novín

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down