29.12.2014 | 06:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V roku 2014 sa potravinárom zhoršilo podnikateľské prostredie

Hodnotiť tohtoročné hospodárske výsledky potravinárov je podľa prezidenta Potravinárskej komory Slovenska (PKS) Daniela Poturnaya predčasné. "Konečné výsledky totiž budeme poznať až začiatkom roka 2015. Podnikanie v potravinárskom priemysle však nebolo jednoduché ani v končiacom sa roku," uviedol pre TASR.

BRATISLAVA. "Ak by som mal hodnotiť rok 2014 vo všeobecnosti, tak bol rokom zhoršenia podnikateľského prostredia. Nebol by som rád, aby boli potravinári vnímaní ako donekonečna sa sťažujúce odvetvie, ale prijímané opatrenia vlády SR nevnímame ako optimalizáciu podmienok pre podnikateľov a už vôbec nie ako pomoc pre potravinársky priemysel," spresnil.

V roku 2014 sa podľa neho prijali opatrenia, ktoré opätovne zvyšujú daňové zaťaženie podnikateľov. Jednotlivé rezorty aj poslanci Národnej rady (NR) SR prichádzajú s návrhmi reštrikčných noriem nad rámec komunitárnej legislatívy, prijatie ktorých znamená ďalšie obmedzenie výlučne slovenských potravinárov, a teda aj ich znevýhodnenie na spoločnom európskom trhu.

"Nevidím žiadnu pridanú hodnotu v predloženej novele školského zákona týkajúcej sa obmedzenia predávaných potravín v školských bufetoch. Zdravý životný štýl detí nespočíva v zákazoch, ale v ich vzdelávaní o vyváženom príjme a výdaji energie, o pohybových aktivitách a v neposlednom rade aj o duševnej hygiene. Osobný príklad rodičov je tou najlepšou výchovnou metódu. Chcel by som vyjadriť presvedčenie, že potravinári budú prizvaní do diskusie o stravovaní detí a o možnostiach jeho vylepšenia," dodal Poturnay.

Potravinárska komora Slovenska je záujmové združenie právnických osôb založené potravinárskymi firmami pôsobiacimi na Slovensku s cieľom spolupracovať pri obhajovaní spoločných záujmov potravinárskeho priemyslu na úrovni štátnych a mimovládnych inštitúcií.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down