19.09.2022 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Seliciach sa predstavia hybridy kukurice i poľnohospodárska technika

Tradičné podujatie venované kukurici zavíta po dvoch rokoch opäť do Selíc v okrese Šaľa. Hostiteľom podujatia je domáci poľnohospodársky podnik AGRO Divízia s.r.o. Selice, na pôde ktorého v spolupráci s vydavateľstvom Profi Press, vydávajúceho týždenník Roľnícke noviny, bolo založených 188 políčok hybridov kukurice. Návštevníci podujatia si budú môcť prezrieť a porovnať ako jednotlivé hybridy zvládli tento, pre kukuricu nie práve priaznivý rok.

Celkovo 21 renomovaných šľachtiteľských a osivárskych spoločností predstaví predovšetkým rôzne typy zrnových hybridov, ale i kukurice určené na výrobu siláže na kŕmenie alebo pre bioplynové stanice.

Na svoje si prídu aj záujemcovia o poľnohospodársku techniku. „Predstavia sa tu značky svetových lídrov vo výrobe najmodernejšej poľnohospodárskej techniky s najvýznamnejším podielom na našom trhu. Návštevníkov čakajú komentované prehliadky traktorov v kombinácii so strojmi na obrábanie pôdy, sejačkami, mulčovačmi, taktiež  manipulátori a postrekovače,“ hovorí Juraj Huba, riaditeľ združenia AGRION, ktoré je už 19 rokov organizátorom tohto podujatia.

Súčasťou podujatia bude aj diskusia na tému aktuálneho stavu na trhu s kukuricou, aké sú očakávané úrody a ceny tejto významnej komodity, ale i ostatných plodín. Organizátori podujatia privítajú návštevníkov v stredu 21. septembra 2022 od 10 hodiny na výstavnom poli v Seliciach, na ktoré Vás privedú navádzacie tabule.

                                                                                                          PETER HUDEC

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down