09.06.2021 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Seliciach sa skončil jubilejný 10. ročník Celoslovenských dní poľa

Približne 140 vystavovateľov sa zišlo na jubilejnom 10. ročníku Celoslovenských dní poľa, ktorý sa v utorok a dnes konal v Seliciach v okrese Šaľa.

BRATISLAVA. Celoštátna prehliadka poľných pokusov odrôd poľnohospodárskych plodín, ochrany a výživy rastlín, poľnohospodárskej techniky a hospodárskych zvierat ponúkla 710 políčok, z toho  485 bolo zameraných na odrody a 225 na varianty ochrany a výživy plodín. Návštevníci mohli vidieť 40 druhov rôznych poľných plodín i 50 noviniek v rámci odrôd.
„Oceňujem prácu tých, ktorí na rebríčku celospoločenského ohodnotenia nie sú umiestnení tam, kde by mali byť, teda poľnohospodárov. Takéto podujatie je aj pre nich veľkým prínosom, pretože môžu vzájomne porovnávať svoje výsledky a vymieňať si skúsenosti,“ povedal dnes už bývalý minister pôdohospodárstva Ján Mičovský.
Jubilejný desiaty ročník Celoslovenských dní poľa sa konal na pozemkoch spoločnosti AGRO Divízia s.r.o. Selice. Presťahoval sa sem z Dvorov nad Žitavou, kde sa uskutočnilo prvých deväť ročníkov.

Okrem prehliadky poľných pokusov a poľnohospodárskej techniky čakali počas dvoch dní na návštevníkov ukážky orby a poľných prác historickými traktormi a zaujímavé odborné prednášky.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down