14.02.2020 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Maduniciach otvorili nové priestory

Firma Moreau Agri oslavuje tento rok 25. výročie založenia spoločnosti na Slovensku. Úspešná spoločnosť vznikla ešte v spoločnom československom štáte v roku 1991, no po rozdelení pôsobila krátko iba v Českej republike. Dnes je však už stálicou na trhu s poľnohospodárskou technikou a jej portfólio sa z roka na rok rozrastá o silné značky, ktoré oslovujú poľnohospodárov všetkých vrstiev.

Moreau Agri však nie je len o poľnohospodárskej technike. Sesterské spoločnosti Mannet a Rennet sa venujú i strojom pre stavebníctvo a priemysel a tiež prenájmom techniky, preto dokážu pokryť potreby širokého spektra  firiem od A po Z. Servis strojov je dnes veľmi dôležitou súčasťou popredajných služieb a nie je tomu inak ani v spoločnosti Moreau Agri. Ako spoločnosť postupne rástla, prirodzeným vývojom tak vznikla potreba na zväčšenie priestorov.

Vedenie spoločnosti si tak na koniec januára pripravilo pre zákazníkov, ale i zamestnancov spoločnosti darček a to vo forme nových priestorov. Tie v Maduniciach (okres Hlohovec) slávnostne otvorili zástupcovia spoločnosti dňa 30. 1. 2020. Nesmel chýbať ani slávnostný príhovor konateľa spoločnosti, vďaka ktorému sme mali možnosť nazrieť aj do jej histórie.

Firma začala podľa konateľa spoločnosti, Ing. Pavla Domoráka svoje pôsobenie na trhu v roku 1995 v Trnave v jednej kancelárii a postupným priberaním zamestnancov si toto podnikanie vyžadovalo väčšie priestory. Ako čas plynul, firma Moreau Agri sa presťahovala do priestorov výskumného a šľachtiteľského ústavu Selekt Bučany, kde pôsobila približne desať rokov. „Po náročnom a dlho neúspešnom hľadaní nových priestorov sa - pričinením náhody - naša firma nakoniec presťahovala do Maduníc, kde pred trinástimi rokmi kúpila areál bývalej píly,“ uviedol v začiatku svojho príhovoru konateľ spoločnosti. Priestory píly sa tak postupne pretransformovali na kvalitné zázemie pre dodávateľa poľnohospodárskej a stavebnej techniky. Ako sa firma rozvíjala, postupne investovala do novej administratívnej budovy, výstavnej plochy, čistiarne odpadových vôd, či parkovísk a jej poslednou veľkou investíciou je nová budova v ktorej sa nachádza dielňa, sklad náhradných dielov a kancelárske priestory. „Keď som minulý rok hovoril o tom, že deň otvorených dverí sa koná poslednýkrát v tej podobe na ktorú boli naši zákazníci zvyknutí, tak som to myslel vážne. Dnes na mieste prístrešku, pod ktorým sa vždy odohrával, stojí nová budova. So stavbou sme začínali 3. júna 2019, čo bolo vlastne iba tri dni po našom poslednom dni otvorených dverí a dokončili sme ju 26. novembra, kedy sme ju prevzali do užívania. Nejaký čas nám trvalo aj vybavenie potrebnými technológiami, ktoré ešte stále dolaďujeme, ale dnes ju už môžeme oficiálne otvoriť,“ hovorí Ing. P. Domorák.

Úspechy priniesli ďalší rast

Firma Moreau Agri ponúka naozaj široké portfólio strojov, v ktorom si zákazníci môžu vyberať napríklad zo štyroch rôznych značiek traktorov.  Za posledné roky sa spoločnosti podľa slov konateľa podarilo získať zastúpenie pre štyri nové značky. „Aj toto rozšírenie nášho portfólia spôsobilo, že priestory, ktoré sme doteraz  využívali, už nepostačovali naším potrebám. Či už to bola dielňa, alebo sklad náhradných dielov, naše staré priestory sa stali pre nás malými. Pred štyrmi rokmi sme začali s predajom strojov tradičného výrobcu traktorov Zetor. Do dnešných dní sme sa priblížili k úctyhodnému počtu 200 predaných traktorov. Ďalšou značkou, ktorá pribudla po Zetore je firma Hitachi, ktorá je renomovaným výrobcom stavebnej techniky. Najväčšie stroje tejto značky by sa nám do starých priestorov v Maduniciach ani nevošli a bolo by možné ich servis vykonávať iba na stredisku v Trenčianskej Turnej.“ zhodnotil Ing. P. Domorák. Do portfólia spoločnosti bola následne zaradená i fínska značka strojov na prípravu pôdy Multiva a posledným prírastkom do širokej plejády strojov firmy Moreau Agri boli stroje rakúskeho výrobcu Pöttinger. Tie sa už vo firme Moreau Agri počas jedného roka udomácnili a zástupcovia spoločnosti hodnotia ich predaj veľmi pozitívne, keďže stroje tohto výrobcu sú slovenskou jednotkou v technike na spracovanie krmovín.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down