23.05.2023 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Slovenskej pivnej korunke zabojuje najvyšší počet pivovarov v histórii

        Bratislava 23. mája (TASR) - Až 36 pivovarov zabojuje o ocenenie najlepších slovenských pív v aktuálnom ročníku degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka. Najväčšia profesionálna pivovarnícka súťaž na Slovensku tak zaznamenáva historicky najvyšší počet zapojených pivovarov od svojho vzniku v roku 2006. Uviedol to Vladimír Machalík, výkonný riaditeľ Slovenského združenia výrobcov piva a sladu (SZVPS), ktoré je organizátorom súťaže.


        "Slovenské pivovary naberajú čoraz väčšiu odvahu zapájať sa do súťaží. Rekordná účasť 36 pivovarov znamená, že sa na Slovenskej pivnej korunke zúčastní viac ako tretina slovenského pivovarníckeho sektora. Sme za to veľmi radi, pretože práve odvaha a profesionalita sú cestou k ďalšiemu rastu, spokojnosti zákazníkov i čoraz lepšiemu renomé slovenského piva a jeho exportných možností," povedal Machalík.
        Poznamenal, že slovenský pivovarnícky sektor je štvrtým najvýznamnejším sektorom potravinárstva z hľadiska obratu v krajine. Celkové ročné tržby sektora, ktorý pozostáva zo 100 pivovarov a siedmich sladovní, presahujú 400 miliónov eur. Sektor je tiež významným prispievateľom do štátneho rozpočtu, do ktorého každoročne vkladá sumu viac ako 100 miliónov eur.
        "Slovenské sladovníctvo a pivovarníctvo má silnú tradíciu, prístup ku kvalitným surovinám a odborníkov s nadšením pre pivo. Naším cieľom je, aby bola Slovenská pivná korunka kompasom pre spotrebiteľov. Aby sa v naozaj veľkej palete piva a pivných štýlov dokázali čo najlepšie zorientovať. Kvalitu ocenených pív zaručuje nielen anonymnosť vzoriek zabezpečovaná Štátnym veterinárnym a potravinovým ústavom v Bratislave, ale najmä nezávislá odborná porota so zahraničnou účasťou," dodal Machalík.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down