V SOŠ Pruské zmodernizovali za 3,3 milióna eur školský internát

        Pruské 13. októbra (TASR) - Po viac ako ročnej rekonštrukcii začal študentom Strednej odbornej školy (SOŠ) v Pruskom slúžiť zmodernizovaný internát. Jeho súčasťou bude aj Centrum odborného vzdelávania a prípravy. Nové zastrašenie dostal aj kaštieľ, v ktorom škola sídli. Informovala o tom Sláva Gajdošíková z komunikačného oddelenia Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).


        Po kompletnej modernizácii je internát jedinej školy s poľnohospodárskym zameraním v TSK bezbariérový, s novými únikovými východmi, rozvodmi, výťahom a komplet zateplený. Prvé a druhé poschodie bude zároveň slúžiť pre Centrum odborného vzdelávania a prípravy, vznikli tu nové učebne či aula a z prostriedkov TSK boli obnovené aj priestory cukrárskych dielní.
        "Celá rekonštrukcia nebola lacnou záležitosťou, stála viac ako 3,3 milióna eur a som rád, že sme mohli využiť financie z eurofondov," povedal predseda TSK Jaroslav Baška.
        V rámci projektu dostala škola aj nové vybavenie. "Do školy sa v priebehu jedného roka investovalo skoro 5,5 milióna eur, okrem prerobeného internátu máme aj nové poľnohospodárske stroje, nový traktor a zrekonštruovanú strechu na kaštieli," skonštatovala riaditeľka školy Janka Fedorová.
        Kaštieľ zo 16. storočia, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou, čaká podľa nej v budúcnosti výmena okien, oprava fasády aj práce v interiéri. Kraj aktuálne pracuje na projektovej dokumentácii ďalších prác. V pláne je aj výstavba ekocentra v areáli školy, bude slúžiť ako priestor pre vzdelávanie aj kultúru.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down