06.07.2018 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V znamení vysokých úrod, kvality a profitability

Celoslovenského stretnutia poľnohospodárov v Dvoroch nad Žitavou sa už tradične zúčastňuje spoločnosť EURALIS Saaten GmbH – o. z., ktorá na 7. ročníku podujatia predstavila moderné hybridy repky z vlastného šľachtenia, z tzv. P3 GENERÁCIE, spĺňajúce vysoké požiadavky pestovateľov na úrodu a kvalitu.

„V prvom rade Celoslovenské dni poľa považujeme za mimoriadnu udalosť, kde sa pravidelne stretávame s našimi obchodnými partnermi a priateľmi a túto príležitosť sme si nenechali ujsť ani v tomto roku,“ povedal na úvod Ing. Andrej Kubiš, Sales & Marketing manager spoločnosti Euralis pre Slovenskú a Českú republiku a dodal: „V tomto roku tvoria ťažisko našej prezentácie vysokoúrodné hybridy repky s nadpriemernými kvalitatívnymi parametrami. Takým je ES IMPERIO a naša minuloročná novinka ES CESARIO z novej generácie šľachtenia, tzv. P3 GENERÁCIE, ktorá je postavená na troch pilieroch - úrodnosť, odolnosť proti chorobám a ziskovosť.“

Návštevníkom výstavy celkovo predstavili štyri repky z novej generácie, podľa jej zástupcu „to najlepšie a najnovšie čo máme v ponuke, t. j. - ES Imperio, ktorý je v portfóliu spoločnosti Euralis, ES CESARIO - zastupuje spoločnosť ASRA, ES VITO - zastupuje spoločnosť FINAGRO a ES MOMENTO - zastupuje spoločnosť RWA.“

„Teší nás záujem o ES IMPERIO, nielen na Slovensku, ale aj v ostatných štátoch v EÚ,“ uviedol A. Kubiš. Ide o stredne skorý, stredne vysoký hybrid s veľmi dobrým zdravotným stavom. Prednosťou je aj veľmi dobré prezimovanie, zapojenosť porastu v pokuse vďaka vetveniu bola výborná. ES IMPERIO podľa zástupcu spoločnosti spĺňa vysoké požiadavky pestovateľov na úrodu a kvalitu produkcie. Je vhodný do všetkých agrotechnických podmienok. Má zvýšenú odolnosť proti fóme vďaka zabudovanému génu RLM 7, taktiež odolnosť proti pukaniu šešúľ.

Ďalším úspešným materiálom zo šľachtenia Euralis je ES CESARIO, ktorý bol registrovaný už po dvoch rokoch štátnych odrodových skúšok ÚKSÚP-u s výbornými výsledkami. K uvedenému A. Kubiš  dodal: „ES CESARIO je úspešným vyústením nášho inovovaného šľachtiteľského programu, v rámci ktorého sa dostavili prvé zaujímavé výsledky v podobe moderných výkonných odrôd. Výsledky našej práce sa odrazili aj v štátnych odrodových skúškach v posledných rokoch, kde sme sa so svojimi materiálmi pravidelne umiestnili na popredných miestach.“ Ide o skorý hybrid, ktorý z hľadiska profilu zdravotného stavu jednoznačne vyniká v rezistencii proti fómovej hnilobe (známka 9).

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down