16.06.2023 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Väderstad Components investuje do novej výrobnej linky

Spoločnosť Väderstad, jedna z popredných svetových firiem v oblasti spracovania pôdy a sejby, rozširuje závod Väderstad Components vo švédskom Överume. Vzhľadom na trvalo rastúci dopyt po originálnych dieloch spoločnosť ohlásila investíciu do tretej linky na výrobu diskov, a to v roku, kedy očakávame predstavenie niekoľkých noviniek na výstave Agritechnica v nemeckom Hannoveri. 

Po tom, čo spoločnosť Väderstad zaznamenala v posledných rokoch silný nárast dopytu po svojich produktoch, sa jej obrat obrat zvýšil z 237 miliónov EUR vo finančnom roku 2017 na 550 miliónov EUR v roku 2022. Väderstad už skôr v tomto roku oznámil rozšírenie svojej továrne vo švédskom Väderstade o ďalších 12 600 metrov štvorcových, vďaka čomu bude mať k dispozícii ďalšie priestory na montáž a lakovanie s cieľom výrobnej kapacity 10 000 strojov ročne vo Väderstade do roku 2028.

Na toto teraz nadväzuje ďalšia investícia – tentoraz spoločnosti Väderstad Components, ktorá je súčasťou globálnej skupiny Väderstad Group. Spoločnosť Väderstad Components vyrába opotrebiteľné diely, ako sú radličky, disky a valce, ako aj príslušenstvo pre všetky stroje švédskeho výrobcu. Pre dosiahnutie najvyššej možnej kvality originálnych dielov Väderstad je v závode v Överume umiestnené jedinečné laboratórium pre technológiu materiálov, ktoré vedie metalurg a materiálový vedec Anders Petersson.

Originálne diely spoločnosti si získavajú stále väčšie renomé medzi poľnohospodármi po celom svete, pretože poskytujú najlepšiu možnú zhodu so strojmi Väderstad a vynikajú svojim výkonom a životnosťou. To viedlo k zvýšenému dopytu po originálnych dieloch, čo je vývoj, ktorý bude podľa spoločnosti pokračovať aj v dohľadnej budúcnosti.

„Naše odhady pre nadchádzajúcich päť rokov ukazujú priemerný rast predaja originálnych dielov o 8 % ročne. Aby sme to ustáli a mohli aj naďalej dodávať vysoko kvalitné opotrebiteľné diely poľnohospodárom po celom svete, rozširujeme teraz našu továreň v Överume o tretiu linku na výrobu diskov,“ hovorí Dan Somlin, generálny riaditeľ spoločnosti Väderstad Components.

Nová linka na výrobu diskov taktiež poskytne dodatočnú kapacitu pre budúce originálne diely. V posledných niekoľkých rokoch uskutočnila spoločnosť Väderstad niekoľko významných investícií do rozšírenia svojho produktového portfólia, čo sa prejaví aj v spoločnosti Väderstad Components.

„V posledných niekoľkých rokoch sme uskutočnili niekoľko významných investícií do produktov, od ktorých si v nasledujúcich rokoch veľa sľubujeme. V minulom roku sme získali do nášho portfólia medziriadkové kypriče od dánskej spoločnosti Thyregod. Od leta 2024 budú naše nové medziriadkové kypriče plne integrované do značky Väderstad, čo tiež znamená, že budeme vyrábať opotrebiteľné a náhradné diely i pre tieto stroje,“ hovorí Henrik Gilstring, generálny riaditeľ skupiny Väderstad.

S touto novou linkou na výrobu diskov bude mať Väderstad Components vo svojom závode v Överume celkom osem výrobných liniek. Nová linka na výrobu diskov v spoločnosti Väderstad Components by mala byť podľa odhadov pripravená na prevádzku v roku 2025.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down