15.06.2021 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Väderstad kupuje spoločnosť AGCO-AMITY JV LLC

Spoločnosť Väderstad AB, jedna z popredných svetových spoločností v oblasti obrábania pôdy, sejby a výsadby oznámila akvizíciu spoločnosti AGCO-AMITY JV LLC (AAJV). AAJV so sídlom v Wahpetone v Severnej Dakote bude tiež plne integrovaná do globálnej skupiny spoločností Väderstad pod názvom Vaderstad Inc.

Od roku 2011 AAJV vyrába, navrhuje a podporuje značky Wil-Rich, Wishek a Concord u 270 predajcov po celom svete, i keď väčšina z nich pôsobí najmä v Spojených štátoch. Integrácia AAJV do skupiny Väderstad umožňuje spoločnosti Väderstad získať prístup k distribučným centrám v USA, výrobnému závodu v USA a tiež ťažiť z dedičstva a silnej reputácie značiek Wil-Rich, Wishek a Concord.

„Táto akvizícia je v súlade s našou dlhodobou ambíciou rásť na severoamerickom trhu. AAJV má silnú pozíciu na americkom trhu v kombinácii s produktovým portfóliom, ktoré nám poskytuje kompletnejšiu ponuku produktov v Severnej Amerike, hovorí Mats Båverud, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Väderstad.

AAJV je od roku 2011 spoločne vlastnená spoločnosťami AGCO a AMITY a dnes má 110 zamestnancov, výrobný závod s rozlohou 30 000 m2, sklad na distribúciu náhradných dielov a výskumné a vývojové pracovisko vo Wahpetone v Severnej Dakote.

„Vnímame to ako vynikajúcu príležitosť na zvýraznenie našej stopy v USA. Naša vízia zostáva rovnaká: byť popredným svetovým partnerom pre vynikajúci rast plodín. Akvizíciou spoločnosti AAJV sme ešte viac nadšení z budúcnosti,“ hovorí Henrik Gilstring, viceprezident pre obchodný rozvoj a spolumajiteľ spoločnosti Väderstad.

Spoločnosť AAJV v súčasnosti disponuje silným portfóliom produktov, ktoré slúži širokej škále potrieb obrábania pôdy a sejby, ako sú kultivátory, diskové brány, či napríklad sejačky.

„Je to skvelý deň pre spoločnosť, komunitu Wahpeton a našich zamestnancov. Kombinácia nášho vysoko kvalifikovaného tímu a solídnych a rozsiahlych skúseností spoločnosti Väderstad umožní poskytnúť našim zákazníkom širokú škálu agronomických riešení pri dosahovaní našich cieľov rastu spolu s našimi obchodnými partnermi,“ hovorí súčasný generálny riaditeľ AAJV, Keith Whitaker.

Jason Strobbe je menovaný novým výkonným riaditeľom pre spoločnosť Vaderstad Inc. Strobbe tiež zastáva pozíciu viceprezidenta pre predaj a marketing v Severnej Amerike.

V roku 2013 prevzala spoločnosť Väderstad úplnú kontrolu nad kanadskou spoločnosťou Seed Hawk po tom, čo bola od roku 2006spolumajiteľom. Spoločnosť so sídlom v Langbanku v Saskatchewane patrí teraz pod Vaderstad Industries Inc. a vyrába veľmi populárnu presnú pneumatickú sejačku Seed Hawk pre Severoamerický trh.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down