21.10.2022 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Väderstad otvoril svoju farmu v Nemecku

Spoločnosť Väderstad, jedna z popredných svetových výrobcov techniky na spracovanie pôdy, sejbu a presný výsev, usporiadala v dňoch 11. – 12. Októbra podujatie k predstaveniu svojich noviniek. Okrem dlhoočakávaného sejacieho stroja sme mali možnosť vidieť nový radličkový kyprič, či nový druh pracovných orgánov. To všetko sa odohrávalo na Farme Väderstad, ktorá je taktiež jednou z noviniek spoločnosti, a ktorú si dnes predstavíme ako prvú.

Švédska rodinná firma má momentálne 13 majiteľov. Jedná sa o skutočne veľkú rodinu, z ktorej štyria súrodenci z druhej generácie sa momentálne aktívne angažujú v spoločnosti rôznym spôsobom. Ďalšími majiteľmi sú deviati bratranci a sesternice z tretej generácie, z ktorých štyria pracujú momentálne aktívne v spoločnosti Väderstad. Jedným z nich je aj nový generálny riaditeľ spoločnosti Väderstad, ktorý nastúpil do vedenia firmy začiatkom tohto roka - Henrik Gilstring, ktorý vystúpil v úvode tlačovej konferencie so svojím prejavom.

„Spoločnosť Väderstad začala s problémom, s výzvou. Tento problém sa nazýva skutočná inovácia a nový smer myslenia, vďaka ktorému by sme dokázali zlepšiť výsledok pestovania plodín a zjednodušiť prácu. Postupom času bolo úplne prirodzené sa ďalej rozvíjať a expandovať. Práve dnes oslavujeme 60. výročie založenia spoločnosti - 60 rokov nových riešení. Dnes pokračujeme v tejto ceste, ale v globálnom meradle a vo svete moderných technológií. Veríme, že máme veľmi dôležitú prácu, jednu z najdôležitejších prác na svete. Pretože naším poslaním je uistiť sa, že farmári po celom svete dokážu zabezpečiť potraviny pre rastúcu populáciu udržateľným spôsobom,“ povedal v úvode podujatia Henrik Gilstring.

Väderstad teda po celých šesť desaťročí prichádza s inováciami, riešeniami a konceptami, vďaka ktorým posúva hranicu možného. Akú úrodu dokážete získať z jedného hektára, ako efektívne dokážete založiť porast a ako udržateľne dokážete prevádzkovať svoj podnik – to všetko závisí od strojov. Podľa nového generálneho riaditeľa spoločnosti Väderstad je v týchto ťažkých časoch udržateľná produkcia potravín a ich dodávka dôležitejšia, ako kedykoľvek predtým a spolu s tým rastie aj zodpovednosť firmy Väderstad. „Budeme pokračovať v expanzii, budeme pokračovať v investíciách a budeme pokračovať vo vylepšeniach, aby sme sa dostali k väčšiemu množstvu zákazníkov po celom svete. Chceme pokračovať v posúvaní hraníc. Kúpou stroja Väderstad sa zákazník stáva naším partnerom a partnerstvo je vybudované na vzájomnej dôvere. Snažíme sa byť spoľahlivým a dostupným partnerom pre našich zákazníkov, kdekoľvek na svete je náš stroj predaný. Naším cieľom je taktiež odovzdať naše skúsenosti o tom, ako je možné naše stroje využiť čo možno najefektívnejšie. Aj toto sú dôvody, prečo si neustále získavame nových zákazníkov, a prečo sa naši starí zákazníci ku nám vracajú,“ vyzdvihuje prácu spoločnosti nový riaditeľ Väderstadu.

Henrik Gilstring zároveň zhodnotil uplynulé dva roky, počas ktorých sa ako firma potýkali s množstvom problémov, primárne spôsobených pandémiou. Zamestnanci spoločnosti boli často práceneschopní a subdodávatelia meškali s dodávkami. To sa odzrkadlilo aj na dodávkach strojov strojov, ktoré meškal. Vo februári tohto roka, keď sa ukončila najťažšia časť pandémie sa stalo opäť niečo, čo ovplyvnilo trh a ľudstvo ako celok – vojna na Ukrajine. „Ukrajinskí farmári robia všetko pre to, aby udržali produkciu potravín vo svojej krajine a  my robíme všetko pre to, aby sme podporili týchto farmárov tak, ako je to len možné. Veľký dopyt po našich strojoch v tejto situácii a omeškanie v ich dodávkach sa snažíme vykompenzovať tvrdou prácou a zvyšovaním výrobných kapacít,“ dodáva na záver.

Farma Väderstad

Zástupcovia spoločnosti Väderstad prítomným žurnalistom oficiálne predstavili aj farmu Väderstad. Tá je situovaná v obci Rennau neďaleko Helmstedtu, v Dolnom Sasku. Lokalita pre túto farmu nebola vybraná náhodne – nachádza sa totiž tri hodiny cesty od najkrajnejších miest v Nemecku, vďaka čomu sem budú môcť cestovať zákazníci zo všetkých kútov zeme.

Farma hospodári na výmere 50 hektárov a disponuje dielňou s rozlohou 800 m². V budúcnosti sa tu budú prezentovať inovácie a uskutočnia sa tu aj semináre, či stretnutia s obchodnými partnermi a zákazníkmi. Dvor farmy sa bude využívať na akcie, školenia a terénne skúšky. Farma Väderstad má aj svoj tradičný červený švédsky vidiecky dom a jeho zvláštnosťou je, že sa nenachádza vonku, ale priamo v dielni. V budúcnosti nájde využitie ako kancelária a školiace stredisko.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down