13.01.2023 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Väderstad predstavuje nové hroty Marathon Edge

Spoločnosť Väderstad, jeden z popredných svetových výrobcov v oblasti spracovania pôdy, sejby a presného výsevu, predstavila koncom minulého roka svoj nový hrot Marathon Edge 80 mm. Hrot Marathon Edge má vďaka kátnemu tvaru vysokú schopnosť "zahryznutia" sa do pôdy a zároveň predlžuje životnosť v porovnaní so štandardným hrotom.

Rad hrotov Marathon spoločnosti Väderstad je pre docielenie čo najdlhšej životnosti vystužený jedným z najtvrdších kovov na svete, karbidom volfrámu. Tvrdosť hrotu Marathon tak pomáha predĺžiť jeho životnosť v porovnaní so štandardným hrotom, čo znamená dlhšiu pracovnú dobu medzi výmenami jednotlivých hrotov. Cena by nemala byť omnoho vyššia v porovnaní so štandardnými hrotmi.

„Nový hrot Marathon Edge má jedinečný tvar, ktorý zachováva schopnosť prenikania do pôdy ako pri štandardnom hrote, no zároveň predlžuje jeho životnosť. To ho robí voľbou číslo 1 medzi hrotmi s dlhou životnosťou, napríklad pre kultivátor Väderstad Swift,“ hovorí Wolfram Hastolz, riaditeľ produktového manažmentu pre stroje na spracovanie pôdy v spoločnosti Väderstad.

Marathon Edge má podľa výrobcu až 3-4-krát dlhšiu životnosť v porovnaní so štandardným hrotom, zatiaľ čo bežný rad Marathon zvyšuje životnosť 8-10-krát.

Nový hrot Marathon Edge je doporučovaný najmä pre stroje Swift 400-870, avšak možné je ho namontovať aj na stroje Opus, Cultus a v našich podmienkach veľmi obľúbený TopDown.

Hrot Marathon Edge 80 mm je možné objednať už teraz od predajcu strojov Väderstad, pričom prvé dodávky by mali byť expedované na jar 2023.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down