27.04.2021 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Väderstad predstavuje nové odhrňovačky MixIn

Spoločnosť Väderstad, jedna z popredných svetových spoločností v oblasti obrábania pôdy, sejby a výsadby, predstavuje dva nové odhrňovačky MixIn pre kultivátory Swift, Cultus, Opus a TopDown. Nové odhrňovačky MixIn majú kužeľovitý tvar so širšou hornou a užšou spodnou časťou, čo poskytuje niekoľko ďalších výhod v teréne.

Radličkové kultivátory Väderstad sú navrhnuté tak, aby intenzívne miešanie rastlinných zvyškov. Kľúčom k úspechu je unikátna odhrňovačka MixIn, ktorá je pripevnená k radličkám všetkých kultivátorov Väderstad drasticky zvyšuje účinnosť miešania rastlinných zvyškov. Skutočná inovácia spoločnosti Väderstad spočíva v tom, že takto vybavené radličky vrhajú materiál dopredu, nie nahor, čo núti pozberové zvyšky prejsť radličkami dvakrát. Tým je zabezpečená zvýšená intenzita, a to do hĺbky aj do dĺžky. Radličky tak využívajú možnosti plnej pracovnej hĺbky.

„MixIn vytvára predný moment, ktorý zaisťuje intenzívne pozdĺžne rozloženie rastlinných zvyškov. Distribuuje tiež viac pôdy v smere jazdy a vyrovnáva nerovnosti na poli, ako sú napríklad stopy po pneumatikách, a znižuje tak potrebu ďalších operácii na urovnanie pozemku, čo poľnohospodárom šetrí čas i palivo,“ hovorí Magnus Samuelsson, vývojový pracovník spoločnosti Väderstad.

Nový kónický tvar MixIn, ktorý je v modelovom roku 2021 novinkou, poskytuje poľnohospodárovi ďalšie výhody. Širší vrchol odhrňovačky zvyšuje intenzitu miešania a ešte viac zlepšuje pozdĺžnu distribúciu zvyškov. „50 mm v spodnej časti a 80 mm v hornej časti, alebo 80 mm v spodnej časti a 120 mm v hornej časti, poskytuje tiež lepšie rozpadanie hrudiek v ťažších pôdach. Nová odhrňovačka MixIn je ďalším krokom v našej snahe poskytnúť poľnohospodárom najlepšie podmienky pre rast, a zvyšuje tak výnosový potenciál budúcich plodín“ hovorí Magnus Samuelsson.

Nová MixIn odhrňovačka vo verziách 50 / 80mm a 80 / 120mm je vyrobená z vysoko kvalitnej švédskej ocele, ktorá je známa po celom svete. Vyrába sa vo vlastnej továrni spoločnosti Väderstad Components vo švédskom Överume. Je k dispozícii pre modely Swift , Cultus , Opus a TopDown od roku 2021.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down