12.11.2021 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Väderstad predstavuje novú širokozáberovú sejačku

Spoločnosť Väderstad usporiadala začiatkom minulého týždňa online tlačovú konferenciu, počas ktorej sme sa mali možnosť dozvedieť, aké novinky si pre nás výrobca prichystal na budúcoročný veľtrh Agritechnica. Noviniek bude zrejme viac, ale hlavným „ťahákom“ expozície spoločnosti by mohol byť úplne nový sejací stroj s obrovským, dvanásťmetrovým pracovným záberom. Zoznámte sa, toto je nový Inspire!

Spoločnosť Väderstad, ktorá si na svetovom trhu vydobila status popredného inovatívneho výrobcu techniky na spracovanie pôdy, sejbu a sadenie odprezentovala svoj nový sejací stroj s označením Inspire 1200C/S. Úplne nový produktový rad má byť podľa vyjadrení výrobcu zameraný na dosahovanie vynikajúcich výsledkov sejby v segmente dvanásťmetrových sejačiek, ako inak pri vysokej pracovnej rýchlosti. Sejací stroj Väderstad Inspire 1200C/S tak ďalej nesie signatúru švédskeho výrobcu a spája vysokú kapacitu s takmer bezchybnou presnosťou výsevu.

Pracovný záber 12 m jednoznačne hovorí o tom, na akú klientelu bude novinka zameraná. Inspire 1200C/S je určený primárne pre poľnohospodárske podniky s veľkými výmerami. Práve preto si sme toho názoru, že v štátoch strednej a východnej Európy bude mať táto novinka značný potenciál. „Je kompaktný na poli aj v preprave, pričom kombi verzia sejacieho stroja Inspire 1200C disponuje jedným z najväčších zásobníkov vo svojej triede,“ hovorí Björn Jeansson, obchodný manažér spoločnosti Väderstad.

Srdcom nového modelu Inspire je citlivý systém dvojdiskových výsevných jednotiek. Väderstad dáva do pozornosti najmä vynikajúcu schopnosť prispôsobiť sa akýmkoľvek nerovnostiam na poli, čím vždy udržuje konštantnú hĺbku sejby. Výsledkom tohto systému je umiestnenie osiva do rovnakej hĺbky a vzdialenosti, vďaka čomu plodina vzchádza rovnomerne po celom poli.

Inspire bude aspoň na začiatku produkcie dostupný v dvoch rôznych prevedeniach – Inspire 1200S a Inspire 1200C. Verzia Inspire 1200S je určená na sejbu bez prihnojovania a disponuje zásobníkom na osivo s objemom 5000 l. Verzia kombi Inspire 1200C bude naopak vybavená prihnojovaním, čomu zodpovedá aj väčší, 7200-litrový zásobník. V ňom budú semená a hnojivo umiestnené v dvoch oddelených priehradkách. Po opustení zásobníka Inspire 1200C sa osivo a hnojivo zmiešajú do rovnakého prúdu vzduchu a spolu sa následne umiestnia do pôdy.

Kľúčovou vlastnosťou sejacieho stroja Inspire 1200C/S je podľa zástupcov švédskej spoločnosti Väderstad jeho schopnosť ovládať výsev v ôsmich samostatných sekciách. Pre zabezpečenie konštantného a rovnomerného toku osiva z veľkého zásobníka k výsevným pätkám sa osivo a hnojivo dávkujú z veľkého zásobníka s vysokou presnosťou prostredníctvom ôsmich dávkovacích jednotiek Fenix ​​III.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down