10.11.2022 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Väderstad Proceed získava dvojnásobné ocenenie na veľtrhu SIMA

Spoločnosť Väderstad, jedna z popredných svetových firiem v oblasti spracovania pôdy, sejby a presného výsevu, s hrdosťou oznamuje, že sejací stroj Proceed už druhýkrát za sebou získal ocenenie v kategórii Poľnohospodársky stroj, predtým známej ako "Stroj roka". Proceed tiež získal striebornú medailu za inovácie na práve prebiehajúcej výstave SIMA v Paríži vo Francúzsku.

V marci 2022 bola sejaciemu stroju Proceed udelená cena Farm Machine 2022 v súvislosti s neskôr zrušenou výstavou Agritechnica 2022. Teraz stroj Proceed cenu získal znova, na práve prebiehajúcej výstave SIMA v Paríži vo Francúzsku, kde mu bola udelená cena Farm Machine 2023 v kategórii sejacie stroje. Medzinárodná porota zložená z poľnohospodárskych novinárov sa rozhodla udeliť prestížnu cenu už druhýkrát za sebou.
Proceed získal na veľtrhu SIMA aj striebornú medailu za najlepšiu inováciu, ktorú udelila porota zložená z viac ako 20 francúzskych a medzinárodných poľnohospodárskych odborníkov.

"Veľmi nás teší, že sa Proceed-u dostáva stále väčšej pozornosti a uznania. Práve teraz robíme poľné pokusy v množstve rôznych krajín Európy, a aj keď sa zatiaľ nemôžeme podeliť o všetky podrobnosti, ukazujú pôsobivé výsledky a silnejšie plodiny pri súčasnom znížení vstupov," hovorí Oskar Karlsson, riaditeľ produktového manažmentu pre presné sejacie stroje v spoločnosti Väderstad.
Proceed je technologický skok pre presné poľnohospodárstvo, ktorý dokáže s milimetrovou presnosťou umiestniť celý rad osív do ideálnej hĺbky, čo umožňuje výrazné zlepšenie v oblastiach, ako je úroveň výnosov, potreba spracovania pôdy, chemické ošetrenie a používanie hnojív.
O niekoľko týždňov vyjde nový dokumentárny seriál spoločnosti Väderstad o systéme Proceed. V seriáli budeme mať možnosť sledovať Proceed a testovanie, ktoré práve teraz prebieha na mnohých miestach po celej Európe.

Reportáž z predstavenia sejacieho stroja Proceed nájdete už v nasledujúcom čísle týždenníka Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down