04.02.2020 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Väderstad ukázal na Agritechnice to, o čom sa už dlhšie šepkalo

Švédska firma Väderstad vyniká v oblasti strojov na spracovanie pôdy vďaka inovatívnemu prístupu v konštrukcii svojich strojov, využívaniu kvalitných materiálov a vysokej precíznosti. Vo svojom stánku na veľtrhu Agritechnica 2019 odpremiérovala niekoľko inovácií na strojoch starších, ale i novších.

Väderstad predstavil na veľtrhu Agritechnica inovovaný stroj na prípravu osivového lôžka s označením NZ Mounted 500 a 600. Prstové brány, ktoré budú k dispozícii v pracovných záberoch 5, resp. 6 m pozostávajú zo značne zosilneného rámu. Okrem toho je toto náradie vybavené i jedinečným ojom. „Toto jedinečné oje je naším patentovaným riešením, ktoré zabezpečuje stroju možnosť dokonalého kopírovania terénu v troch dimenziách. NZ Mounted tak dokáže spracovávať pôdu v nevídanej kvalite. Oje môže byť „odomknuté“ a náradie môže pracovať v plávajúcej polohe a náradie sa tak v podstate správa ako ťahaný stroj,“ predstavil novinku Vilhelm Ektander, marketingový manažér spoločnosti Väderstad.

Obsluha tak môže stroj nastaviť tak, aby vykonával prácu nezávisle na polohe traktora. Oje je možné upravovať jednoducho a bez akýchkoľvek nástrojov, čo nám bolo na mieste aj prakticky predvedené. Pri stroji so šesťmetrovým pracovným záberom sú jeho radličky (výrobca ich označuje AgrillaNova) umiestnené v štyroch radoch vo vzájomnej vzdialenosti 9 cm. Vďaka tomuto rozmiestneniu má stroj ponúknuť intenzívnu prípravu osivového lôžka so súčasným dodržiavaním pracovnej hĺbky. „Spojenie viacerých pracovných operácií do jedného prejazdu je výhodou stroja, ktorá zaručí úspory pracovného času i financií. Nemenej dôležité sú aj ďalšie benefity, ako napríklad šetrenie s vlahou, redukcia utláčania pôdy a s tým súvisiace zvýšenie úrodového potenciálu,“ uviedol zástupca spoločnosti.  NZ Mounted má pracovať do hĺbky 10 cm a ak rozmýšľate, že si ho zaobstaráte, pripravte si traktor s výkonom minimálne 65 konských síl. Do výroby sa modely NZ Mounted 500-600 dostane už na začiatku tohto roka.

NZ Extreme 1250 a 1425

Na veľtrh Agritechnica 2019 si švédsky Väderstad pripravil svetovú premiéru nového stroja s označením NZ Extreme. Ťažké kultivačné brány NZ Extreme , ktoré budú dostupné v pracovných záberoch 12,5 a 14,25 m nastavujú nové štandardy výkonnosti náradia na prípravu osivového lôžka.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down