20.08.2016 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vajcia za dumpingové ceny

Už koncom júna tohto roku upozornili predstavitelia Únie hydinárov Slovenska (ÚHS) na to, že na náš trh sa zrejme aj neférovým spôsobom začínajú tlačiť konzumné vajcia z Poľska. V uplynulý utorok na tento problém dôrazne upozornili znovu.

BRATISLAVA. Stalo sa tak na tlačovom brífingu v Bratislave, kde ústami Ing. Daniela Molnára, riaditeľa ÚHS, vyjadrili odhodlanie aj právnou cestou sa brániť voči nekalému správaniu sa istého poľského producenta vajec.

Ten podľa slov riaditeľa ÚHS ponúka na slovenskom trhu vajcia za ceny, ktoré sú podľa všetkého pod výrobnými nákladmi aj slovenských producentov vajec.

„Myslíme si, že takúto taktiku si spomenutý výrobca môže dovoliť aj preto, lebo odbytové ceny konzumných vajec v Poľsku sú vyššie ako na Slovensku, takže predajom produkcie na vnútornom trhu v Poľsku si vytvorí dostatočnú finančnú rezervu na to, aby predaj zvyšnej produkcie na trhoch susedných krajín mohol realizovať za neprimerane nízke, v podstate dumpingové, ceny,“ vysvetlil Ing. Daniel Molnár.

Pre zaujímavosť, podľa slov predstaviteľov ÚHS boli odbytové ceny konzumných vajec v Poľsku v máji 2016 asi o 30 percent vyššie ako na Slovensku.

Naproti tomu producenti konzumných vajec na Slovensku v ostatných mesiacoch zápasia s poklesom realizačných cien ich produkcie. V dôsledku toho, ako aj v dôsledku importu konzumných vajec z Poľska, majú naši hydinári v súčasnosti v skladoch vyše 32 miliónov konzumných vajec, pričom podľa slov predstaviteľov ÚHS je poľská nadprodukcia vyššia ako celá slovenská produkcia vajec.

(Viac sa dočítate v Roľníckych novinách)

 

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down