29.09.2023 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Valtra S: Najväčší a najlepší bude opäť z Fínska

Fínska značka traktorov Valtra nedávno predstavila najnovšiu generáciu vysoko výkonných modelov traktorov série S. Po významných investíciách do domovskej továrne značky vo Fínsku sa šiesta generácia série S bude odteraz vyrábať v Suolahti. Tento vítaný návrat ohlasuje novú éru série S. Okrem niekoľkých vylepšení dizajnu a funkcií je teraz celá séria S k dispozícii so známymi možnosťami prispôsobenia Valtra Unlimited.

Spoločnosť Valtra hrdo pomenovala svoj najnovší a najvýkonnejší rad traktorov "The Boss". Séria S s výkonom 280 - 420 koní je najvýkonnejším radom traktorov Valtra, ktorý sľubuje vysoký krútiaci moment pri nízkych otáčkach. Motor AGCO Power s objemom 8,4 litra a prevodovka CVT majú o 5 % nižšie otáčky a až o 10 % nižšiu spotrebu paliva v porovnaní s predchádzajúcou generáciou traktorov radu S.

Ako už poľnohospodári a poskytovatelia služieb od spoločnosti Valtra očakávajú, najnovší rad S kladie veľký dôraz na komfort obsluhy a inteligentné technológie. A je tu niekoľko nových funkcií a vylepšení, ktoré odlišujú 6. generáciu radu S. Nový dizajn, lepší prístup, nová priestranná kabína, zvýšený počet svetiel (všetky LED) a väčšia všestrannosť sú len niektoré z nových funkcií 6. generácie radu S. Nový rad S prináša množstvo vylepšení vrátane odpruženia prednej nápravy a kabíny a teraz môžu byť traktory radu S vybavené aj prvkami výbavy Valtra Skyview Cab a Valtra Unlimited.

Séria S v severskom dizajne

Dizajn nového radu S čerpá inšpiráciu z obľúbeného dizajnu Valtra 5. generácie, ale je tu niekoľko pozoruhodných zmien. „Séria S 6. generácie spája formu a funkciu v modernom, agresívnom jazyku tvarov, ktorý vyjadruje silu série S. Ako prvý v odvetví je rad S vybavený plne integrovaným osvetlením vrátane LED tlmených/diaľkových svetlometov, LED denných svetiel, ako aj LED pracovných svetiel. To poskytuje výnimočne vysokú úroveň svetelného výkonu a dodáva 6. generácii radu S charakteristický vzhľad," vysvetľuje vedúci priemyselného dizajnu spoločnosti Valtra Kimmo Wihinen. Celkovo je teraz k dispozícii 16 pracovných LED svetiel. Priaznivci kabín Valtra 5. generácie N, T a Q ocenia známu kabínu radu S, do ktorej sa nastupuje po mierne naklonených schodíkoch.

Zvýšená efektívnosť a udržateľnosť vďaka plne vyvinutej technológii presného poľnohospodárstva

Nový rad S ponúka všetky technológie, ktoré progresívni poľnohospodári očakávajú. Do ponuky pridáva automatické otáčanie na úvrati SmartTurn so štyrmi spôsobmi otáčania - režim Part Field, U-turn, Y-turn a K-turn - ktoré umožňujú obsluhe pracovať na poli čo najefektívnejšie.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down