22.07.2016 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Varianty ochrany do každých podmienok

Na Celoslovenské dni poľa prišla spoločnosť SUMI AGRO, s. r. o. s ponukou komplexných plodinových riešení do pšenice, jačmeňa, kukurice a repky. Svoj prezentačný priestor využila na predstavenie variantov ochrany proti chorobám, škodcom a burinám do rôznorodých podmienok.

„Na Celoslovenských dňoch poľa predstavujeme dve novinky vo fungicídnej ochrane obilnín, repky a cukrovej repy – Yamato a Soleil a nový hybrid repky Sombrero,“ uviedol Ing. Adrián Janík obchodný zástupca spoločnosti SUMI AGRO, s. r. o. a dodal: „Máme tu tri pokusy so pšenicami, dva s jačmeňmi, jeden s kukuricami a tri hybridy repiek, v ktorých predstavujeme svoje technológie ochrany proti škodlivým činiteľom, taktiež našu ponuku odrôd pre nasledujúcu sezónu.“

Nový hybrid repky Granát, dosiahol v registračných skúškach v Českej republike veľmi dobré výsledky, predovšetkým vynikal v stabilite úrod.

Nový fungicíd Yamato s obsahom dvoch účinných látok zo skupiny benzimidazolov a  triazolov do obilnín, cukrovej repy a repky, sa vyznačuje preventívnym, kuratívnym a dlhodobým reziduálnym účinkom, má pozitívny vplyv na celkový zdravotný stav porastu a úrodu. V repke ozimnej má autorizáciu proti štyrom najzávažnejším chorobám: biela hniloba, fómová hniloba, pleseň sivá a čerň repková. Odporúčaná dávka je 1,5 – 1,75 litra na hektár. „Účinnosť prípravku bola preukázaná v registračných pokusoch uskutočnených na Slovensku a v Českej republike. Navyše prípravok Yamato pomohol k zvýšeniu úrody o 15 – 17 percent. Termín ošetrenia repky je vo fáze kvetných pukov až do obdobia, keď 70 percent šešúľ dosiahne konečnú veľkosť s frekvenciou aplikácie jedenkrát za vegetáciu. V hustosiatych obilninách je registrovaný proti širokému spektru listových a klasových chorôb v dávke 1,5 – 1,75 litra na hektár. V cukrovej repe je Yamato registrovaný proti cerkosporióze a ramuláriovej škvrnitosti repy.

Fungicíd Soleil je špecialistom na fuzáriá, hlavne mykotoxíny. Obsahuje dve účinné látky bromuconazole, ktorá doteraz na Slovensku nebola používaná a tebuconazole. Synergický účinok oboch účinných látok preukázateľne chráni rastliny a aj nové prírastky na listoch pred napadnutím chorobami, čo preukázal aj v demonštračných pokusoch.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down