23.02.2017 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

„Veda pre lepší život“ – inovatívne v ochrane obilnín

Odborná konferencia spoločnosti Bayer, ktorá sa uskutočnila v polovici januára v Nitre aj tentoraz priniesla aktuálne témy, zamerané na najdôležitejšie choroby obilnín, na možnosti efektívnej regulácie porastov obilnín, riešenia proti burinám v oziminách a predstavila nové produkty v segmente moridiel, herbicídov a rastových regulátorov, ktoré budú uvedené v nadchádzajúcej sezóne.

Hostí v úvode odbornej konferencie pozdravil Charles Bergmann, riaditeľ spoločnosti Bayer pre Českú republiku a Slovensko. Ing. Vladimír Fúzik, vedúci obchodného oddelenia spoločnosti Bayer pripomenul reorganizáciu spoločnosti, ktorá sa udiala pred rokom, kedy padlo rozhodnutie venovať sa v plnej miere oblastiam, ktoré ovplyvňujú každodenný život ľudí, s cieľom napomáhať pri produkcii potravín, skvalitňovanie zdravia ľudí a takýmto spôsobom napĺňať heslo: „Veda pre lepší život“.

Líder v oblasti poľnohospodárstva

Vo svojom vstupe V. Fúzik pripomenul míľniky v histórii vývoja spoločnosti, zvlášť jeden z posledných a najvýznamnejších - dohodu medzi spoločnosťami Bayer a Monsanto: „Táto skutočnosť rezonuje od mája 2016, kedy spoločnosť Bayer dala ponuku spoločnosti Monsanto. Vyjednávania, ktoré prebehli, vyvolali ohlas vo svete, pretože ide o akvizíciu, ktorá je najväčšia v histórii poľnohospodárstva, dosahuje objem až 66 miliárd dolárov.“

Odpovedí na otázku prečo dochádza k fúzii tak veľkých spoločností, je viacero. Podľa V. Fúzika je poľnohospodárstvo, napriek všetkému, vysoko atraktívne odvetvie, v ktorom svoju úlohu zohráva rastúci počet obyvateľov na Zemi, pokles výmery ornej pôdy, nepriaznivé vplyvy globálneho otepľovania, z čoho vyplýva, že pre zabezpečenie výživy ľudstva sa bude potrebné venovať poľnohospodárstvu oveľa intenzívnejšie a bude potrebné vyrábať ďaleko viac potravín, ako je tomu dnes.

„Trendy naznačujú, že okolo roku 2025 trh ochrany rastlín a osív narastie na 120 miliárd eur,“ dodal V. Fúzik k problematike.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down