01.02.2016 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vedomosti otvárajú oči

Zhruba pred piatimi - šiestimi rokmi sme aj na Slovensku ešte naplno pociťovali dôsledky celosvetovej finančnej a následne aj hospodárskej krízy. Mnohé firmy vtedy šetrili, kde sa len dalo. V prvom rade na ľuďoch. Okresali rôzne benefity, prestali investovať do ľudských zdrojov. V ZAD Dvory nad Žitavou sa práve vtedy vydali opačným smerom. Začali robiť podnikové vzdelávaco-relaxačné pobyty.

VYHNE. A pokračujú v tom dodnes. V uplynulých dňoch sa na takýchto pobytoch vo veľmi dobre zariadenom horskom hoteli Sitno v Štiavnických vrchoch vystriedali prakticky všetci zamestnanci Združenia agropodnikateľov, družstvo, Dvory nad Žitavou.

„V tomto ohľade nerobíme rozdiely medzi radovými zamestnancami a riadiacimi pracovníkmi,“ hovorí Ing. Stanislav Becík, predseda ZAD Dvory nad Žitavou.

Milá povinnosť

Týždňový školiaco-relaxačný pobyt je pre zamestnancov ZAD Dvory v podstate povinný, avšak ide o milú povinnosť. Ľudia z Dvorov si túto „povinnosť“ za tie roky obľúbili a chvália si ju, aj keď pobyt nepozostáva len z liečebných procedúr a z „bahnenia si“ vo wellness centre, ale značná časť z programu je vyhradená odbornému vzdelávaniu.

„Náš podnik len do nových strojov ročne vloží prostriedky v objeme 2,5 až 3 milióny eur. Ide o značné hodnoty. Na to, aby boli maximálne efektívne využívané a zároveň aj čo najmenej opotrebovávané, však potrebujeme odborne zdatných ľudí,“ vysvetľuje Ing. S. Becík.

Dodáva, že dnes nie je problémom nakúpiť špičkovú techniku a drahé stoje, ale ešte predtým treba myslieť na to, aby ju mal kto obsluhovať. „Skôr ako do strojov treba investovať do ľudí,“ podčiarkuje predseda ZAD Dvory.

On sám sa snaží svojich spolupracovníkov viesť tak, aby každý z nich bol na svojom pracovisku v podstate samostatným gazdom, hospodárom; pravda, v nevyhnutnej miere usmerňovaným „zhora“. To všetko má jeden cieľ – dosahovať vysokú ekonomickú efektívnosť a vysokú rentabilitu. 

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down