19.03.2021 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veľké traktory John Deere radu 9 prešli inováciou

Spoločnosť John Deere uviedla na trh nové traktory rady 9R pre rok 2021 na čele s vlajkovými modelmi 9R 640 a 9RX 640 s výkonom 691 koní. Týmto krokom sa John Deere opäť dotiahol na svoju najväčšiu štvorpásovú konkurenciu, ktorá má konských síl papierovo len o 1 konskú silu naviac. Najnovšie stroje 9R, 9RT a 9RX sú nielen silnejšie a účinnejšie, ale podľa výrobcu aj múdrejšie. Obsluhy traktorov a vedúci fariem budú môcť pri nových modeloch ťažiť z väčšieho množstva funkcií v oblasti konektivity a automatizácie, čomu sme my nadšenci techniky len radi.

Rovnako ako aj najnovšie obilné kombajny s označením X9 majú všetky traktory nový motor John Deere s objemom 13,6 l ktorý sa vyznačuje vysokou úsporou paliva a spomínanými 691 konskými silami. Oproti predošlej generácii s motormi Stage IV sa tak výkon zvýšil o 21 konských síl, no niektorým „slabším“ modelom s výkonom 640 koní ostal stále osvedčený pätnásťlitrový motor Cummins. Inžinieri spoločnosti John Deere vyvinuli šesťvalcový motor so systémom vstrekovania paliva Common Rail pre účinnejšiu prevádzku s až o 50% nižšou úrovňou hluku. Aby bolo možné preniesť obrovskú silu motora na zem, majú všetky modely možnosť prídavného závažia, ktorá umožňuje dosiahnuť celkovú hmotnosť až 30,4 ton. Traktory 9RT 570 a 9R / 9RX 590 a 640 sú vybavené inteligentným riadením výkonu (IPM), ktoré poskytuje až 50 koní navyše v závislosti na zvolenom rýchlostnom stupni.

Traktory disponujú aj novými kabínami, ktoré získali funkcie známe z nových modelov radu 7 a 8,  predstavených na veľtrhu AGRITECHNICA 2019 v nemeckom Hannoveri. To znamená, že v kabíne nájdeme viac ukladacích priestorov, navýšenie počtu USB portov, či inteligentné systémy, ktoré pomôžu znížiť pracovné zaťaženie obsluhy a zároveň zvýšia pracovné výkony a ich kvalitu.

Okrem mimoriadneho výkonu sú nové traktory navyše „múdrejšie“. Prijímač StarFire 6000 integrovaný do strechy kabíny je súčasťou štandardnej výbavy spoločne s veľkým displejom CommandCenter 4600, plnou kompatibilitou AEF ISOBUS a aktiváciou AutoTrac. John Deere ponúka aj kompletný aktivačný balíček pre maximálnu mieru automatizácie za dodatočnú cenu iba 1 500 €. Súčasťou balíčka je automatizácia otáčania, riadenie sekcií, variabilné dávkovanie, pasívne navádzanie náradia, zdieľanie dát z poľa, MachineSync a teraz tiež AutoPath.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down