03.04.2016 | 05:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veľtrh Techagro láme vlastné rekordy

Od dnes až do 7.apríla 2016 prebehne na výstavisku v Brne komplex štyroch agrárnych veľtrhov na čele s veľtrhom poľnohospodárskej techniky Techagro. Tento celok patrí medzi tri najväčšie svojho druhu v Európe, a poprednú pozíciu potvrdí aj v tomto roku, kedy sa očakáva prekonanie štatistík z roku 2014.

BRNO. Veľtrh TECHAGRO je platformou pre diskusiu o poľnohospodárstve, udáva smer a naznačuje vývoj do budúcnosti. V tomto roku po prvýkrát v rámci TECHAGRA zasadal snem agrárnej komory, na ktorom sa zúčastnilo viac než 160 delegátov a množstvo významných hostí z Českej republiky a zo zahraničia.

Tohtoročného TECHAGRA sa zúčastní rekordných vyše 760 vystavovateľov z 22 krajín, obsadená výstavná plocha sa zvýši oproti minulému ročníku na celkových 86.000 m2 (štatistika k 18.3.2016). Usporiadatelia očakávajú návštěvnost prevyšujúcu 100.000 osôb.

Tento ročník zaznamená vôbec najvyšší počet zahraničných účastí v histórii usporadúvania veľtrhov. Na veľtrh prídu incomingové misie poľnohospodárskych odborníkov z Bieloruska, Moldavska, Ukrajiny, Uzbekistanu, Azerbajdžánu a ďalších krajín. Početné skupiny vystavovateľov prídu z Maďarska, či z Talianska, prvýkrát sa zúčastnia aj zástupcovia z Kórei.

Slovenských vystavovateľov je takmer 40 a privezú poľnohospodársku techniku, potreby pre farmárov a zootechnikov, či lesné traktory a lovecký nábytok. 

Ako novinka sú významne zastúpené firmy ponúkajúce technológie elektronického riadenia, navigačných systémov, automatizácie a ďalších inteligentných riešení tzv. presného poľnohospodárstva. Rozšírená je tento rok aj ponuka pozberových technológií a strojov, na jednom mieste v pavilóne E bude sústredená ponuka firiem s náhradnými dielmi poľnohospodárskych strojov.

(Viac sa dočítate v Roľníckych novinách)

 

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down