04.04.2018 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veľtrhy ponúknu históriu i modernu

Už o pár dní - a či skôr už len hodín - sa v Brne začnú tri špecializované veľtrhy Techagro, Biomasa a Silva Regina 2018. Ako vyplýva z najčerstvejších informácií, ktoré nám poskytli organizátori týchto veľtrhov z firmy BVV Brno, vyššie spomenuté podujatia tohto roku zaplnia brnianske výstavisko do posledného miestečka a do posledného štvorcového metra výstavnej plochy. Od nedele 8. apríla 2018 do štvrtka, 12. apríla 2018, však výstavisko v Brne ani zďaleka nebude žiť len poľnohospodárskou technikou...

BRNO. Aj keď na druhej strane práve technika a moderné technológie pre poľnohospodársky sektor budú hrať akosi celkom samozrejme na výstavisku prvé husle.

Pozornosti odbornej, ale zrejme i laickej, verejnosti sa v tomto smere určite bude tešiť aj tzv. chytrý traktor. V pavilóne Z sa tak budú môcť návštevníci veľtrhu na vlastné oči presvedčiť, ako to v praxi vyzerá, keď stroj, v tomto prípade poľnohospodársky traktor, pracuje pod taktovkou satelitnej navigácie.

Traktor, naprogramovaný podľa vopred zadaných GPS súradníc, bude musieť spoľahlivo prekľučkovať po vopred naplánovanej trase. Bude sa teda pohybovať v priestore, ktorého mantinely vyznačia „kuželky“.

Traktorista stroj len naštartuje, a všetko ostatné už bude vecou modernej techniky. Príďte sa o tom presvedčiť na vlastné oči, pozývajú návštevníkov organizátori veľtrhu Techagro 2018, a dodávajú, že tento traktor si dráhu určite nepopletie...

Aj pre milovníkov histórie

Na veľtrh Techagro 2018 v každom dvojročnom intervale jeho konania akosi celkom prirodzene zavíta aj dosť odborníkov, ktorí nevyznávajú len modernu, ale sú aj fanúšikmi histórie.

Ani títo návštevníci nebudú tohto roku o nič ukrátení. V montovanej hale K totiž nájdu veľkú výstavu historických strojov, medzi nimi aj traktory a kombajny. Na návštevníkov však medzi týmito historickými exponátmi čakajú aj lovecké kočiare, ktoré pochádzajú z 19. a 20. storočia.

Medzi vystavenými historickými strojmi sa bude dať vidieť napríklad aj kočiar s názvom Mylord grande, ktorý v roku 1914 vyrobila pražská továreň Petr Kubal a spol.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down