08.06.2011 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veterinári predložili odpočet

Výročnú správu a odpočet rozpočtovej organizácie Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) SR, ktorú predložil jej ústredný riaditeľ Jozef Bíreš, prezentoval na pôde MPRV SR Rudolf Smriga, riaditeľ sekcie zdravia zvierat.

Na úseku zdravia zvierat ŠVPS SR plnila povinnosti vyplývajúce zo zákona č. 39/2007 Z. z.. Jej hlavné úlohy spočívali v príprave nástrojov riadenia, usmerňovania a koordinácie výkonov štátnej správy vykonávanej krajskými veterinárnymi a potravinovými správami (8 KVPS) a regionálnymi veterinárnymi a potravinovými správami (40 RVPS) na úseku kontroly dodržiavania požiadaviek na identifikáciu a registráciu zvierat, na klasifikáciu chovov, regiónov a oblastí z hľadiska výskytu istých chorôb zvierat, na implementáciu programov na kontrolu, monitoring a eradikáciu chorôb.
Ďalej na kontrolu dodržiavania požiadaviek na prevádzkovanie stredísk na zhromažďovanie zvierat, trhov so zvieratami, zberných stredísk pri obchode so zvieratami, inseminačných staníc, chovov zvierat a iných zariadení na chov a držbu zvierat podliehajúcich schváleniu alebo povoleniu orgánom veterinárnej správy. 
ŠVPS SR v roku 2010 spolupracovala na tvorbe vyhlášok - návrhu Nariadenia vlády SR, ktorým sa ustanovujú minimálne pravidlá ochrany kurčiat chovaných na produkciu mäsa, a na návrhu Vyhlášky MPRV SR, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o registrácii hydiny a bežcov. 
Na schválenie vypracovala 14 národných programov na eradikáciu, kontrolu alebo prieskum chorôb zvierat v SR, a vypracovala tiež Plán veterinárnej prevencie a ochrany štátneho územia (VPO) SR na rok 2010. 

Viac o činnosti ŠVPS SR, ako aj o eradikácii, kontrole a prieskume chorôb na Slovensku v roku 2010, sa dočítate v ROĽNÍCKYCH NOVINÁCH č. 23.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down