22.12.2020 | 06:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vinohradníci vyzývajú na kúpu slovenského vína, prichádzajú s vlastným označením

Cech vinohradníkov a vinárov Slovenska upozornil, že súčasný predaj slovenského vína dosahuje najnižšie hodnoty za poslednú dekádu. Spotrebiteľov preto vyzvali, aby na vianočné sviatky uprednostnili kúpu slovenských vín pred zahraničnými a pomohli tak prežiť slovenským vinohradníkom a vinárom. Od pondelka prichádza cech s vlastným označovaním pôvodu vín svojich členov "#PoctiveSlovenske".

BRATISLAVA. "V týchto dňoch sa rozhoduje o budúcnosti vinohradníctva a vinárstva na Slovensku. Pre budúce prežitie vinohradníctva na Slovensku je kľúčové nákupné správanie sa slovenských spotrebiteľov a ich návyky," uviedol cech. "Pravidelnou kúpou slovenských vín a ich uprednostnením pred zahraničnými nielen počas sviatkov, pomôžu spotrebitelia zachovať rodiace vinohrady, ktorých každoročne ubúda, znížiť environmentálnu stopu vinohradníctva a posilniť odolnosť slovenského vinohradníckeho sektora voči krízam," dodali vinohradníci a vinári.
Označenie #PoctiveSlovenske podľa cechu garantuje, že víno s týmto označením pochádza z hrozna vypestovaného a spracovaného na Slovensku, má najnižšiu uhlíkovú a environmentálnu stopu a prispieva tak k dosiahnutiu klimatickej neutrality. Vína s týmto označením zároveň podporujú udržateľnú výrobu vína, zachovanie kultúrneho dedičstva, vínny turizmus a potravinovú sebestačnosť Slovenska. "Súčasnú krízu chápeme aj ako príležitosť a možnosť ukázať, že kvalitné, zdravé a udržateľné vína a potraviny máme aj na Slovensku. Pokiaľ chceme piť cenovo dostupné, zdravé a kvalitné vína, najrýchlejšia cesta začína kúpou slovenských produktov," dodali vinári a vinohradníci.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down