08.12.2014 | 05:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Víťazi z Báhoňa

V rámci 2. ročníka súťaže Hovorme o jedle bola najaktívnejšia Základná škola s materskou školou na Ulici 1. mája v Báhoni v Bratislavskom kraji. Učiteľka Saskia Šipošová uviedla, že majú veľa šikovných detí, ktoré dokážu verejne vystupovať a so zanietením sa zapájať do rôznych súťažných aktivít.

BRATISLAVA. „Každý rok pripravujeme v škole akciu so zameraním na zdravú výživu. Keď sme sa v tomto roku dozvedeli o súťaži Hovorme o jedle, rozhodli sme sa, že sa do nej zapojíme. Najaktívnejšie boli počas celého súťažného týždňa členky biologického krúžku, ktoré svojim zápalom dokázali strhnúť aj ostatných. Nerobili sme to kvôli sebe, ale kvôli žiakom, pretože oni sami to chceli robiť,“ povedala S. Šipošová z Báhoňa, obce s asi 1 700 obyvateľmi.

„Najviac ma prekvapilo, že do súťaže sa v našej škole zapojilo aj veľa chlapcov,“ dodala S. Šipošová.

Tí starší napríklad priniesli do školy rôzne rybárske potreby, a mladším prezradili všeličo z tajomstiev rybárčenia a nezabudli ani na vhodnosť konzumovania rybieho mäsa. Žiaci ôsmej a deviatej triedy dokonca spoločne štyri dni pracovali na zhotovení modelu chladničky z kartónov, na ktorom potom demonštrovali vhodnosť skladovania potravín.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down