20.08.2015 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda sa pokúsi zastaviť predaj ornej pôdy zahraničným vlastníkom

Vláda Slovenskej republiky podnikne kroky, aby zastavila predaj slovenskej ornej pôdy do rúk zahraničných vlastníkov.

NITRA. Ako dnes počas veľtrhu Agrokomplex v Nitre povedal premiér Robert Fico, v otázke predaja ornej pôdy neexistuje v Európskej únii ekonomická rovnosť. "Viem, že sme museli pod tlakom Európskej únie schváliť novelizáciu devízového zákona, ktorý dnes umožňuje zahraničným vlastníkom nadobudnúť poľnohospodársku pôdu na Slovensku. Poľnohospodárska pôda je však strategická surovina. Preto by sme sa nemali nečinne pozerať, ako bezbreho sa niektoré zahraničné spoločnosti kupovaním rôznych podnikov dostávajú k tisíckam hektárov ornej pôdy, ktorá má obrovskú hodnotu," povedal premiér.
Rovnako ako v otázke pitnej vody sa podľa slov Fica vláda pokúsi nájsť riešenie, aj pokiaľ by to malo znamenať konflikt s Európskou komisiou v tejto otázke. "Keby mali naši ľudia rovnaké ekonomické možnosti a mohli si rovnako kupovať ornú pôdu v zahraničí, prosím, to je rovnosť. Ale kým neexistuje ekonomická rovnosť, kým sú iní občania únie zvýhodnení v porovnaní s našimi v kupovaní ornej pôdy na Slovensku, určite máme právo sa chrániť," skonštatoval premiér.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Komentáře k článku

  1. Bravo!!! A čo na toto povedia naši slávni "negociátori, ktorí toto všetko historickým mega zločinom a odovzdania NAŠEJ dedovizne nenažranej vyvolenej hydre spáchali", všakže janíčko - vranovský tajtrlík a padarovský buľo-huľo!

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down