18.04.2012 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda „vybrala“ štátnu tajomníčku

Novou štátnou tajomníčkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR sa stala Magdaléna Lacko-Bartošová.

Novou štátnou tajomníčkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR sa stala Magdaléna Lacko-Bartošová. Do tejto funkcie ju navrhol minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek, a vládny kabinet tento návrh na svojom stredajšom rokovaní schválil.
Magdaléna Lacko-Bartošová v súčasnosti pôsobí ako profesorka na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre, kde je vedúcou Katedry udržateľného poľnohospodárstva a herbológie. Podľa vyjadrení premiéra Roberta Fica by pritom práve štátna tajomníčka mala mať pod palcom rokovania o spoločnej poľnohospodárskej politike.
Vláda odsúhlasila aj zmenu vo vedení Slovenského pozemkového fondu. Na rokovaní kabinetu odvolali z˙funkcie generálnej riaditeľky Evu Šimkovú a vymenovali Gabrielu Matečnú. „Ide o človeka priamo z fondu, človeka, ktorý sa vyzná v problematike a ktorý bude garantovať čistotu ďalších procesov, pretože konanie SPF v poslednom období vyvolávalo obrovské množstvo podozrení," povedal premiér R. Fico s tým, že minister pôdohospodárstva má predložiť vláde prehľad podozrivých operácií, transakcií a reštitúcii.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down