17.09.2018 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vo fungicídnej ochrane obilnín posúvajú hranice

Fungicídy patria medzi najdôležitejšie faktory rozhodujúce o rentabilite pestovania. Požiadavky trhu uprednostňujú vysoko výkonné a kvalitné odrody obilnín. Vysoká výkonnosť však nie vždy ide v kontexte s odolnosťou, preto mnohé z citlivých odrôd vyžadujú účinnú a modernú fungicídnu ochranu.

V centre pozornosti Dňa poľa OptiTech v Hornej Strede bol v minulom roku uvedený fungicíd ELATUS® Era, ktorý predstavila Ing. Eva Kabylová zo spoločnosti Syngenta: "ELATUS® Era predstavuje nový štandard fungicídnej ochrany obilnín, ktorý je výsledkom intenzívneho výskumu a vývoja spoločnosti Syngenta."

"V prípravku ELATUS® Era je SolatenolTM v kombinácii s účinným azolom prothioconazole, ktoré sa k sebe výborne hodia pre zabezpečenie maximálnej istoty účinku predovšetkým proti hrdziam a septoriózam vrátane celého spektra chorôb obilnín, ktoré sa vyskytujú najmä na zástavovom liste, na ochranu ktorého je prípravok ELATUS® Era smerovaný, " uviedla  E. Kabylová.

Okrem toho, že je silnejší, je zároveň stabilnejší, čo preukázali rozsiahle pokusy vo všetkých druhoch obilnín, pri rôznom infekčnom tlaku patogénov. Pôsobí aj pri silnom napadnutí vďaka výbornému preventívnemu a kuratívnemu účinku. Zároveň je kompletnejší, pretože stačí len veľmi málo základnej účinnej látky pre spoľahlivú ochranu rastliny. Popritom sa rýchlejšie viaže na povrch listu, do ktorého vzápätí preniká. Navyše účinná látka ostáva v listoch dlho a rovnomerne zabudovaná, vďaka čomu má výborný protektívny účinok. Účinná látka Solatenol ™ je optimálne rozpustná v tukoch aj vo vode, čo je základný predpoklad hĺbkovej ochrany listovej plochy.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down