17.09.2019 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vo výžive a hnojení rastlín na prírodnej báze

Jednou zo spoločností, ktorá sa tradične zúčastňuje medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex v Nitre je aj spoločnosť AGROCULTUR BIO s. r. o., zameraná na oblasť výživy a hnojenia rastlín.

Agrokomplex 2019

„Spoločnosť AGROCULTUR BIO s.r.o. bola založená v roku 2001 v Nitre. Od svojho vzniku sa zaoberáme výrobou a predajom hnojív pre poľnohospodársku prvovýrobu a drobných pestovateľov – záhradkárov, ktorým poskytujeme odborné poradenstvo,“ uviedol Ing. Róbert Vitáriuš, konateľ spoločnosti AGROCULTUR BIO, s.r.o..

Nosnými produktmi spoločnosti sú Humix Univerzál, Humix Bór a Humix Bór na vinič – špeciálne kvapalné listové a pôdne hnojivá obsahujúce humínové látky získané extrahovaním z čistého prírodného leonarditu. Ako uviedol R. Vitáriuš humínové látky podporujú rozvoj koreňovej sústavy, vďaka čomu rastliny lepšie prijímajú živiny a sú celkovo vitálnejšie. Navyše ľahšie prekonávajú menej priaznivé podmienky prostredia, ako je napr. sucho, chlad, nedostatok vody, atď. Taktiež sú vhodné na hnojenie slabo prezimovaných alebo podmáčaných porastov ozimín, ktoré po vstupe do vegetácie na jar rýchlejšie zregenerujú.

Hnojivo Humix Univerzál okrem humínových látok obsahuje fosfor, draslík a mikrolelementy. V pôde podporuje rozvoj užitočných mikroorganizmov, ktoré z menej dostupných foriem sprístupňujú rastlinám fosfor a draslík, pričom priaznivo ovplyvňujú pôdnu štruktúru zvlášť ťažších ílovitých pôd.

Humix Bór na vinič je prioritne určený pre výživu viniča, obsahuje dusík, bór, draslík a mikroelementy. Podľa zástupcu spoločnosti ho záhradkári s úspechom aplikujú aj na ovocné stromy, pre ktoré je bór rovnako dôležitý, hlavne na podporu kvitnutia s dosahom na kvalitu produkcie či už hrozna alebo plodov ovocných rastlín.

Humix Univerzál a Humix Bór sú používané v poľnohospodárskej prvovýrobe v pestovaní dôležitých poľných plodín ako je pšenica, kukurica, repka, či cukrová repa. V tejto súvislosti R. Vitáriuš informoval o aktuálnom pokuse v cukrovej repe v Seliciach, v ktorom vo vybraných variantoch aplikovali uvedené hnojivá. „V rámci predbežného hodnotenia pokusu sme v porovnaní s kontrolným variantom videli zaujímavé rozdiely v prospech variantov, v ktorých sú aplikované naše prípravky,“ uviedol R. Vitáriuš.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down