21.01.2011 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Voda opäť zaliala stovky hektárov

Mnohé poľnohospodárske pozemky sú opäť pod vodou, škody poľnohospodárov sa neustále zvyšujú a chýbajú financie na rekultiváciu pôdy.

Zástupcovia viacerých regionálnych poľnohospodárskych a potravinárskych komôr vo štvrtok na svojej porade v Banskej Bystrici upozornili, že mnohé poľnohospodárske pozemky sú po vlaňajších záplavách opäť pod vodou.
„Len náš podnik má stovky hektárov, na ktorých opäť momentálne stojí voda. Na niektoré plochy sa buď nedá vôbec vstúpiť, alebo na nich pluhy vyorávajú len ďalšiu vodu," povedal predseda RPPK v Nových Zámkoch Ján Šimunek.
Škody poľnohospodárov sa podľa neho zvyšujú a chýbajú financie na rekultiváciu pôdy, ktorú v súčasnosti využíva vodné vtáctvo a žaby.
Zástupcovia ďalších regionálnych komôr pripomenuli pokračujúce problémy s úľavami na nájomnom i daniach za takto postihnuté pozemky. Tie zostali nedoriešené už v súvislosti s minuloročnou prírodnou katastrofou.
„Treba urobiť všetko pre to, aby sa v tomto roku nezopakovali", uviedol predseda RPPK v Galante Peter Horváth.
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka na vyjadrenia regionálnych poľnohospodárskych a potravinárskych komôr nebude reagovať. Ako uviedol hovorca rezortu Juraj Kadáš, ministerstvo je prístupné diskusii so zástupcami Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, no nie cez médiá.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down