17.06.2013 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Voda z polí opadáva, ale zatiaľ nie všade

Voda zo zaplavených alebo podmáčaných polí postupne opadáva, ale zatiaľ nie všade. Vyplýva to z doterajších zistení Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK).

BRATISLAVA. "Ak by sa udržalo súčasné teplé počasie bez intenzívnejších dažďov, mohlo by prispieť k jej odpareniu," uviedol dnes pre TASR tlačový hovorca SPPK Stanislav Nemec.

Škody sa podľa neho musia neustále spresňovať, ale nemajú zatiaľ taký plošný charakter ako v roku 2010 alebo v iných rokoch, počas ktorých sa na Slovensku vyskytli väčšie záplavy.

"Skôr budú individuálne postihnuté niektoré podniky, ale nie plošne celé regióny ako v minulosti," konštatoval. Poľnohospodári na druhej strane podľa S. Nemca upozorňujú na nevyspytateľnosť počasia, ktorého charakter je veľmi neistý.

"Do konca tohto mesiaca, prípadne aj na začiatku júla sa môžu vyskytnúť prudké búrky, prípadne aj s krupobitím, ktoré by mohli urobiť farmárom škrt cez rozpočet. Do poslednej chvíle teda nebude nič isté, a o úrode sa bude dať najlepšie hovoriť až vtedy, keď bude v sýpkach," dodal.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down