07.12.2018 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Všestranne využiteľné kukurice

Na Dni poľa kukurice v Seliciach predstavila spoločnosť SAATBAU Slovensko zaujímavé hybridy kukurice s komplexnými vlastnosťami, ktorými sa dokážu presadiť aj v zhoršených podmienkach prostredia.

„Do pokusu sme zaradili silnú skupinu hybridov kukurice, ktoré sa vyznačujú veľmi dobrou odolnosťou proti suchu, vynikajúcim zdravotným stavom, stálymi úrodami a patria medzi najpredávanejšie na trhu,“ uviedol Ing. Tibor Mikle, regionálny zástupca spoločnosti SAATBAU Slovensko.

Z novších hybridov kukurice predstavil Artenyo (FAO 380), ktorý v budúcnosti nahradí pestovateľsky úspešný RGT Oxxygen. Vytvára stredne vysoké rastliny s mohutnými šúľkami s veľkým zrnom. „Počítame s ním ako s nosným hybridom vo FAO skupine 350 až 400,“ uviedol T. Mikle. Harmonium (FAO 400) je ďalší perspektívny materiál, ktorý má odovzdávanie vody na úrovni hybridov FAO 380. Prednosťou je mohutný koreňový systém, vďaka čomu lepšie využíva vodu z pôdy. V kombinácii s nadpriemernou úrodnosťou je zaujímavý pre pestovateľov najmä v suchších lokalitách.

Najpredávanejším zrnovým materiálom z ponuky je Milanno (FAO 420). Prednosťou je razantný počiatočný rast (rýchlo zakrýva pôdu) a má veľmi dobré odovzdávanie vody zo zrna. Podľa T. Mikleho v podmienkach západného Slovenska je konkurencieschopný hybridom s FAO 450.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down