23.07.2021 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vybavia závlahárov, ako aj živočíšnu výrobu

Spoločnosť BAUER IRRIGATION s.r.o. patrí medzi tradičných vystavovateľov na Celoslovenských dňoch poľa. Tento rok mali návštevníci výstavy v Seliciach možnosť vidieť dva rôzne segmenty z portfólia rakúskeho výrobcu. Špičkové stroje na zavlažovanie tak dopĺňali stroje určené na spracovanie hnojovice.

Firma ponúka viacero strojov na separáciu hnojovice, ktorými pokrýva niekoľko výkonnostných kategórií. „Výhoda závitovkového separátora hnojovice BAUER S 655 tkvie v systéme plug-and-play, vďaka ktorému je separátor ľahko prenosný a môže slúžiť na viacerých strediskách. Túto požiadavku spĺňa hneď niekoľko separátorov z nášho portfólia“ uviedol manažér predaja závlah spoločnosti BAUER IRRIGATION s.r.o., Ing. Dávid Šimko.

Firma BAUER predstavila okrem strojov určených primárne do živočíšnej výroby aj niekoľko pásových zavlažovačov. „Počas jubilejného 10. ročníka výstavy CDP  sme zamerali našu expozíciu aj na menších farmárov, športoviská a parky. Práve v tomto segmente vieme zákazníkom ponúknuť univerzálny, jednoduchý a kompaktný zavlažovač Rainstar A2, ktorý zaujme výkonnou a kompaktnou kombináciou turbíny a prevodovky BAUER s presným nastavením a vymeniteľnou dýzou pre vysokú účinnosť, či ľahkou manipuláciou a príjemne nízkou cenovkou,“ hovorí manažér predaja spoločnosti BAUER.

V expozícii BAUER-u sa ukázal aj väčší pásový zavlažovač Rainstar T32, ktorý je určený najmä pre stredných farmárov, či už sú to zeleninári či pestovatelia obilnín. Nákladovo efektívne zavlažovanie vďaka úspore energie, pohodlná, časovo nenáročná manipulácia a prevádzková bezpečnosť aj pri extrémnom namáhaní sú len niekoľkými z mnohých výhod tejto generácie strojov, ktoré uviedol počas nášho rozhovoru zástupca spoločnosti. „Konkrétne tento typ je určený na použitie pri zavlažovaní do dĺžky 300 – 350 m. Zavlažovač Rainstar T32 je navyše je vybavený aj solárnym ovládacím panelom EcoStar, ktorého ovládanie je veľmi intuitívne. Ďalej je vybavený je statívom s postrekovacou pištoľou a je možné ho dovybaviť rôznymi variantami konzol, ktoré môžu byť určené pre zeleninárov. Na nich sú umiestnené špeciálne trysky, ktoré umožňujú rozstrekovať jemnejšie kvapkové spektrum pre ideálnu závlahu,“ povedal o modely Rainstar T32 Ing. Šimko.

Stroje rakúskej značky BAUER sú známe napríklad aj vysokou kvalitou povrchového spracovania. Všetky oceľové diely sú pozinkované v blízkosti sídla spoločnosti vo Voitsbergu, vďaka čomu dosahujú všetky takéto povrchy optimálnu ochranu proti korózii, čo sa odráža v stabilnej hodnote a dlhej životnosti výrobkov rakúskej firmy.

Novinkou, ktorú priniesol BAUER na trh so závlahami od uplynulej výstavy je riešenie manažmentu zavlažovania pomocou aplikácie Bauer SmartRain v telefóne, alebo tablete, vďaka ktorému pracovník nie je nútený ísť priamo ku stroju na parcelu a dokáže si všetky potrebné údaje skontrolovať v pohodlí kancelárie. „Dokáže si redukovať závlahovú dávku, zistiť zostávajúci čas zavlažovania, zvyšný čas na vtiahnutie hadice, či napríklad čas do výmeny hydrantu. Závlahári tak dokážu monitorovať každý jeden stroj, či už sa jedná o pivotový, lineárny, či pásový zavlažovač. V prípade poruchy zavlažovača (napríklad, ak sa zavlažovač z nejakého dôvodu zastavil) odošle aplikácia automatické chybové hlásenie prostredníctvom SMS správy, ak sa zavlažovač zastavil z dôvodu nejakého dôvodu. Zákazník môže navyše vytvárať správy o spotrebe vody, či pôdnych podmienkach úplne automaticky,“ dodáva manažér predaja spoločnosti BAUER.

Jediné, čo k tomu zákazník potrebuje je solárne napájaný GPS ovládač priamo na vozíku stroja, alebo pivotová riadiaca jednotka PRO-G priamo na centrálnej veži. Okrem toho mu stačí už len prístup na internetovú platformu „SmartRain“ s osobným prihlásením a aplikácia pre smartfón pre rýchly a ľahký prístup z akéhokoľvek miesta.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down