06.11.2018 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výber toho najzaujímavejšieho z Moskovského Agrosalónu

Výstava Agrosalón 2018 privítala návštevníkov opäť po dvoch rokoch. Naša redakcia mala možnosť toto podujatie navštíviť a priniesť čitateľom pohľad na to najzaujímavejšie, čo bolo možné v dňoch 9. – 12. októbra v Moskve vidieť.

Amazone Citan 12001-C

Nemecká spoločnosť Amazone inovovala svoju sejačku Amazone Citan 12001-C. Tá je jednou z nosných strojov firmy v tejto kategórii už niekoľko rokov a pri tejto príležitosti ju umiestnila i do svojej expozície v Moskve. Na želanie je teraz dostupný aj integrovaný dopravník, ktorý je schopný naplniť zásobník na osivo s kapacitou 8 000 l za menej ako 15 minút. Sejačka je rozdelená do troch sekcií, vďaka čomu je umožnená sejba troch rôznych plodín naraz. Zmeny nastali aj pri zásobníku na osivo, ktorý získal nový dizajn. Zásobník je prístupný vďaka novému prístupu prostredníctvom rebríka a získala taktiež novú plošinu, ktorá umožňuje lepší prístup pre obsluhu stroja. Sejačka je samozrejme po novom už ISOBUS kompatibilná. Tri dávkovacie ústrojenstvá sejačky sú poháňané elektricky prostredníctvom terminálu ISOBUS. Citan je vybavený kotúčmi Amazone RoTeC Pro 400 mm, ktoré sú umiestnené v rozstupoch 12,5 cm alebo 16,6 cm a ovládanie hĺbky je dosiahnuté pomocou kotúčov so šírkou 10 mm alebo 25 mm širokými valcami. Sejací stroj dosahuje pracovnú rýchlosť až 20 km/h a stroj je dokonca vďaka nízkym požiadavkám na hydrauliku traktora možné použiť i so slabšími, prípadne staršími modelmi traktorov.

Rostselmash RSM AF-3800

Výrobca Rostselmash umiestnil do svojej expozície okrem iného i aplikátor tekutých hnojív RSM AF- 3800. Ten je určený pre aplikáciu minerálnych hnojív do zóny koreňového systému a zároveň rozrúša pôdny prísušok. Prednosťou tohto stroja je, že po aplikácii už nie je nutné hnojivo zapracovávať ďalším náradím. Aplikátor je určený pre traktory s výkonom väčším, ako 88 kW. Požadovaná dávka sa nastavuje prostredníctvom terminálu Raven 450. Stroj je vybavený rotačným čerpadlom ACE s hydraulickým pohonom a prietokom 511 l/min. Vďaka regulácii prietoku je zabezpečená konštantná dávka aplikovaného hnojiva bez ohľadu na zmenu rýchlosti. Verzia s 11 diskami umožňuje zapracovanie hnojiva do 6, 8, 10 a 12 riadkov s rozstupom diskov 70 cm. Verzia so 17 diskami umožňuje aplikáciu až do 12 riadkov s rozstupom diskov 70 cm a v 16 riadkoch, ak je rozstup nastavený na 45 cm. Aplikátor je vybavený polyetylénovou nádržou s objemom 3 800 l.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down