20.07.2016 | 05:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výberové konanie na riaditeľa Agrokomplexu vyhral Mário Dinga

Novým riaditeľom štátneho podniku Agrokomplex - Výstavníctvo Nitra bude Mário Dinga. Zvíťazil vo výberovom konaní, ktoré sa konalo 19. júla 2016. Informoval o tom dnes hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Vladimír Machalík.

BRATISLAVA. "Pán Dinga preukázal nielen kvalitné znalosti z oblasti práva, riadenia a manažérske skúsenosti, ale predstavil aj víziu a stratégiu rozvoja, ktorá posúva Agrokomplex smerom k modernému výstavníctvu 21. storočia. Verím, že pre Agrokomplex bude prínosom a posunie ho na úroveň európskych výstavísk," povedal Jaroslav Regec, vedúci služobného úradu MPRV SR.

JUDr. Mário Dinga pochádza z Nitry. Pôsobil v oblasti práva aj v stavebníctve a má manažérske skúsenosti zo súkromného sektora. V rokoch 2001 až 2005 bol poslancom Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) a predsedom komisie Sociálnej pomoci a členom Finančnej komisie NSK.

Machalík pripomenul, že MPRV vyhlásilo výberové konanie 6. júna 2016. Do výberového konania sa prihlásili štyria kandidáti, a to Mário Dinga, Ivan Janičík, Boris Jordanov a Eduard Krcho. Kandidát na post riaditeľa mal mať vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa so zameraním na ekonomiku, poľnohospodárstvo, techniku alebo právo. K ďalším požiadavkám patrila minimálne 5-ročná riadiaca prax.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down