24.03.2011 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vybrali výrobcu cestovín

Cestoviny a múku pre ľudí v núdzi dodá slovensko-české konzorcium.

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) už vyhodnotila ponuky na realizáciu potravinovej pomoci, ktoré boli v termíne do 15. marca 2011 predložené do verejnej súťaže na dodávku pšeničnej hladkej múky a bezvaječných cestovín v prospech najodkázanejších osôb v roku 2011.
Ako uviedol Juraj Kadáš z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, platobná agentúra prijala celkovo tri ponuky.
„Víťazom verejnej súťaže sa stalo konzorcium slovenských mlynov Mlyn Sládkovičovo, Mlyn Pohronský Ruskov a českého výrobcu cestovín Europasta SE, ktorý je vlastníkom spoločnosti Ideál Slovakia," informoval Juraj Kadáš.
Rozhodujúcim kritériom bola ponuka maximálneho množstva tovaru, ktorý je firma schopná vyrobiť zo 45-tisíc ton obilia. Víťazná ponuka deklaruje, že konzorcium je schopné z tohto množstva obilia vyrobiť 10 012 ton múky a 10 012 ton bezvaječných cestovín.
Neúspešný uchádzač MPC CESSI, a.s., Spišská Nová Ves ponúkol 6 570 ton múky a 6 570 ton bezvaječných cestovín; ďalší neúspešný uchádzač PENAM SLOVAKIA, a. s., Nitra ponúkol 3 600 ton múky a 3 600 ton bezvaječných cestovín.
„Okruh osôb, ktorým bude táto potravinová pomoc distribuovaná, je predmetom spresnenia medzi MPRV SR a Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR," dodal Juraj Kadáš.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down