26.01.2011 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyhlásenie Zväzu výrobcov krmív, skladovateľov a obchodných spoločností

Zväz výrobcov krmív, skladovateľov a obchodných spoločností v SR, reagujúc na zistenia kontaminácie živočíšnych produktov na pultoch obchodov, pochádzajúcich z nemeckých fariem, vo vajciach, v mäse ošípaných a brojlerov, je splnomocnený vydať toto vyhlásenie:

Z pohľadu možného rizika kontaminácie dioxínom uvádzajú výrobcovia krmív na Slovensku do potravinového reťazca zvierat bezpečné krmoviny. Toto vyhlásenie vydávame na základe skutočností, že krmovinársky priemysel na Slovensku v žiadnom prípade v minulosti a ani v súčasnosti nepoužíva rizikové krmivá.

Ako nosiče energie, nevyhnutné pre výživu zvierat, používa čerstvo lisované a inak neupravované oleje z repky a slnečnice domáceho pôvodu, číry sójový olej, destilované mastné kyseliny od preverených výrobcov ako aj živočíšne tuky v povolenom rozsahu z domácej produkcie.

Zároveň vylučujeme akúkoľvek možnosť, že by sa do potravinového reťazca zvierat, kŕmených na Slovensku, dostali krmivá, respektíve kŕmne zmesi z Nemecka.

Na základe týchto faktov si dovoľujeme vysloviť presvedčenie, že živočíšne produkty vyrábané a spracovávané na Slovensku, ako sú surové mlieko, vajcia, hydinové a bravčové mäso, sú z toho pohľadu absolútne bezpečné.

Predstavenstvo Zväzu výrobcov krmív, skladovateľov a obchodných spoločností v SR

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down