19.07.2022 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyhláška o nahlasovaní vývozu agrokomodít bude tento týždeň

      Bratislava 19. júla (TASR) - Vyhláška o nahlasovaní vývozu agrokomodít bude tento týždeň. Uviedlo to pre TASR Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v reakcii na vyjadrenia Jozefa Šumichrasta, predsedu Zemiakarského a zeleninárskeho zväzu SR a člena predstavenstva Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK).


      "Vyhláška bola v utorok podpísaná ministrom Samuelom Vlčanom (nominant OĽANO) a doručená na publikáciu v zbierke zákonov s navrhovanou účinnosťou 'dňom vyhlásenia'. Očakávame preto jej uverejnenie v zbierke zákonov v priebehu tohto týždňa," spresnil agrorezort.
      Šumichrast uviedol, že poľnohospodári stále čakajú na dôležitú vyhlášku MPRV SR, ktorá má určiť zoznam poľnohospodárskych a potravinárskych komodít a kritickú hodnotu ich skladových zásob.
      "Naši poľnohospodári musia na základe zákona o potravinách, ktorý vstúpil do platnosti 1. júla, vždy do 10. kalendárneho dňa v mesiaci nahlasovať svoje skladové zásoby za obdobie predošlého mesiaca. Nahlasovať musia po novom aj vývozy nad 400 ton, a to v predstihu, inak im hrozia pokuty od 100 do 20.000 eur," dodal Šumichrast.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down