20.10.2010 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyhovuje mu nemať šéfa

Inžinier Juraj Hospodár (46) zo Zalužíc v okrese Michalovce je „vyučený“ strojár, ale podniká v poľnohospodárstve. V roku 1992 začínal na 75 hektároch ornej pôdy, kým dnes obrába 350 hektárov vlastnej a 800 hektárov prenajatej pôdy.

Keď v roku 1992 v rámci reštitúcií vrátili rodičom jeho manželky 75 hektárov pôdy a hospodársky dvor na 8 hektároch dostal ponuku zveľaďovať túto pôdu v intenciách tradícii svojich predkov. Ponuku prijal a toto rozhodnutie neľutuje ani dnes.
„Bola to pre mňa veľká výzva. Bola to však určite lepšia príležitosť ako chodiť do práce na osem hodín, mať nad sebou nadriadených a brať len plat. V tomto podnikaní som plne využil svoje kreatívne myslenie, organizačné schopnosti a zodpovednosť. Vyhovovalo mi nemať šéfa, ale byť ním sám. Vzal som však na seba aj veľkú zodpovednosť a musím znášať aj prípadné neúspechy. Za takmer dvadsať rokov podnikania na pôde som sa naučil odhaľovať vlastné chyby a napravovať ich. Naučil som sa využiť to, čo mi konkrétna situácia prinesie. Moja pôda nie je scelená, leží na území dvoch okresoch. Vzdialenosti môžu byť niekedy aj výhodou. Môže sa stať, že na jednom konci môže šarapatiť ľadovec, ale na druhom konci ostanú polia neporušené, “ hovorí na okraj svojho podnikania Juraj Hospodár.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down