17.04.2012 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkony

Postupne sme si už zvykli na neustále sa zvyšujúci trend v oblasti efektivity a výkonnosti poľnohospodárskych strojov, ktoré sa v rámci konkurenčného boja dostávajú na úroveň doslova neuveriteľných parametrov.

Pri stále prísnejších emisných limitoch si dokážu udržať, či dokonca znížiť spotrebu pohonných hmôt, nehovoriac o neustálych vynoveniach týkajúcich sa pružnosti či iných kľúčových parametrov motora, ktorými výrobcovia zvyknú ozdobiť nejednu novinku.
Postupným dopytom po stále silnejších strojoch sa v priebehu krátkeho času stali 300- koňové traktory takmer samozrejmosťou, patriacou každému väčšiemu podniku. Takisto dnes už neprekvapí ani sériová výroba traktorov s výkonom 600 konských síl. Kedysi tieto stroje, orientované výlučne na ruský či americký trh, sa pomaly stali plynulou súčasťou našich podnikov s priemernou výmerou.
Podstatným faktorom pre využitie výkonných traktorov je i u menších rozlôh potreba neustáleho skracovania agrotechnických termínov, ktoré sú kľúčovým prvkom pri starostlivosti o porasty a majú výrazný vplyv na ich úrodu.

MAREK MODRÁČEK

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down