22.10.2021 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vylepšená kombinácia lisu a baličky Massey Ferguson

Massey Ferguson prichádza s niekoľkými významnými vylepšeniami lisov na okrúhle balíky MF RB a kombinácie lisov a baličiek MF Protec pre sezónu 2022. Tieto vylepšenia pomáhajú ďalej zvyšovať kvalitu krmovín.

Vylepšenia lisov a kombinácie lis/balička MF pre rok 2022:

  • Nová možnosť balenia do fólie pre kombináciu lisu a baličky MF RB F Protec s novým vyklápaním balíkov, voliteľnou nádržkou na umývanie rúk, LED osvetlením a hydraulickou opornou nohou
  • Voľba balíčkov výbavy Silage a Comfort
  • Možnosť voľby prevodovky s väčšou únosnosťou strojov MF RB F Xtra a MF RB F Protec
  • Prídavný držiak nožov pre lisy MF RB F a MF RB V Solo
  • Dalšie vylepšenia uľahčujúce prácu a zvyšujúce kvalitu

Možnosť balenia do fólie pre kombináciu lisu a baličky MF RB F Protec

Massey Ferguson teraz ponúka ďalšiu možnosť balenia do fólie pri kombinácii lisu a baličky MF RB F Protec. Môže byť navíjaná rovnako ako pri balení do siete, čo obsluhe umožňuje zvoliť si najvhodnejší baliaci materiál pre plodinu, podmienky a ďalšie požiadavky.

Balením do fólie namiesto použitia siete vznikajú balíky s vyššou hustotou, ktoré obsahujú menej vzduchu. Tento spôsob balenia zlepšuje kvalitu krmovín a znižuje straty pri skladovaní a klesá tiež riziko jej prepichnutia. Navyše, fólia pomáha zachovať skvelý tvar balíka, čo výrazne zvyšuje stabilitu pri stohovaní. Obsluha sa môže rozhodnúť použiť buď sieť, alebo fóliu na dokončenie balíkov a jednoducho medzi nimi prepínať za menej ako dve minúty pomocou systému Rapid Reload System. Ten pojme až tri rolky siete, fólie alebo ich kombinácie.

Náhradné rolky siete alebo fólie sa nakladajú pohodlne zo zeme pomocou systému Comfort Load. To umožňuje obsluhe naložiť rolku zvislo na dlhé podávacie rameno, čo značne uľahčuje jej zdvihnutie do vodorovnej polohy, a jej následné zasunutie do pracovnej pozície a cez podperný valec. Rovnaká fólia sa používa na viazanie a balenie balíkov a možno ju recyklovať (na rozdiel od siete, ktorú treba separovať).

Nová voliteľná nádržka na čistú vodu pri modeloch MF RB F Protec a MF RB V Protec umožňuje obsluhe umyť si ruky po výmene roliek siete alebo fólie alebo po iných údržbových prácach. Dodáva sa aj s dávkovačom mydla vo veku.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down