24.01.2020 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vylepšený zemiakový kombajn VENTOR 4150

Po prvý raz bol predstavený na veľtrhu Agritechnica 2017 a podarilo sa mu presvedčiť odbornú porotu, vďaka čomu získal striebornú medailu za inováciu. Áno, reč je o zemiakovom kombajne VENTOR 4150 z dielne nemeckého výrobcu GRIMME. O dva roky neskôr prichádza tento výkonný zemiakový kombajn s niekoľkými inováciami v prospech zákazníka, ktoré boli predstavené na veľtrhu Agritechnica 2019.

Veľkí pestovatelia zeleniny by sa dnes už nezaobišli bez výkonných zberových strojov. Spoločnosť GRIMME ponúka pre pestovateľov zemiakov jedno z tých najvýkonnejších riešení - štvorriadkový samohybný stroj na zber zemiakov GRIMME VENTOR 4150 vybavený zásobníkom, ktorý pojme celých 15 t zemiakov. O pohon tridsaťtonového kolosu VENTOR 4150 sa stará motor Mercedes-Benz OM 471 LA s výkonom 390 kW (530 k), ktorý spĺňa najprísnejšie emisné normy Stage V (využíva k tomu systém katalytickej redukcie SCR – AdBlue). Pri zbere používa overený systém SE, ktorý sa firme pred troma rokmi vôbec po prvý krát podarilo inštalovať do štvorriadkového kombajnu. Okrem toho, že vďaka zberu zo štyroch riadkov namiesto dvoch výrazne stúpla produktivita tohto zberového stroja, v kombajne nájdeme i dvojnásobne väčší počet separátorov. Napriek tomu však výrobca stroj vtesnal do prepravnej šírky 3,0 m. I keď je stroj výkonný a pracuje spoľahlivo, vždy je možnosť posunúť latku ešte vyššie – a presne to firma GRIMME urobila.

Zamerané na komfort obsluhy

Hlavný cieľ výrobcu bol, zdá sa pomerne jasný. Priniesť obsluhe ešte komfortnejšie pracovné prostredie pre dlhé zmeny v prašnom prostredí. Kombajn tak výrobca vybavil novou kabínou so značne vylepšeným odhlučnením. Veľký dôraz sa v nej nepochybne kládol aj na komfortné miesto obsluhy. Kabína je tak vybavená prémiovým koženým sedadlom s aktívnym vetraním a vyhrievaním, no napríklad aj odpružením s nastaviteľnou intenzitou pruženia. Okrem toho nájdeme v novej kabíne veľký chladiaci box a rádio s hands-free systémom už v základnej výbave.

GRIMME počas veľtrhu Agritechnica 2019 uviedol, že všetky samohybné kombajny GRIMME budú odteraz už v základe vybavené telemetrickou jednotkou, cez ktorú bude možné pripájať sa na portál myGRIMME. Na tomto portáli zákazník nájde všetky údaje o svojom stroji, ako napríklad parametre stroja, jeho presnú polohu, či históriu jeho pohybu. Každý z nás pozná mapy od spoločnosti Google a presne tu je spomínaná poloha stroja viditeľná. Ak zákazník používa certifikovaný softvér pre manažment podniku, je možné ho prepojiť prostredníctvom platformy Agrirouter s portálom myGRIMME.

Ocenený kamerový systém SmartView

VENTOR 4150 je teraz vybavený novým kamerovým systémom SmartView už v základe. Tento patentovaný kamerový systém dodáva obsluhe nové možnosti kontroly procesu zberu, ako i samotného zásobníka. Počas veľtrhu Agritechnica 2019 bolo tomuto exponátu udelené ocenenie vo forme striebornej medaily za inováciu. Výnimočný systém s vysokým rozlíšením a optickým priblížením disponuje napríklad aj možnosťou slow motion módu, teda spomalenia snímok. Obsluha má tak dokonalý prehľad o funkčnosti jednotlivých ústrojenstiev a ľahšie sa jej vykonávajú jednotlivé.

Viac o novinkách predstavených firmou GRIMME sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down