23.11.2018 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vylúčené z osobitného odvodu by mali byť aj MSP či podnikové predajne

Osobitný odvod by nemal platiť pre malé a stredné podniky (MSP), podnikové predajne či obchodné aliancie. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu, ktorý počas Výboru Národnej rady (NR) SR pre hospodárske záležitosti predniesol poslanec za SNS Radovan Baláž.

BRATISLAVA. V rámci pozmeňujúceho návrhu, ktorý sa podľa Baláža v súčasnosti finalizuje, by nemali osobitný odvod platiť malé a stredné podniky či podnikové predajne. "Taktiež chceme vylúčiť z tohto odvodu aj prevádzky, ktoré sa nachádzajú v malých obciach a na dedinách, a taktiež chceme vylúčiť z tohto obchodné aliancie," priblížil Baláž.
      Zmeniť sa má aj percento predaja potravín z 10 % na 25 %. "Taktiež chceme do tohto zákona zahrnúť, aby sa tento odvod netýkal prevádzok, ktoré sú v okresoch, ktoré spadajú pod zákon o tzv. najmenej rozvinutých okresoch," skonštatoval Baláž.
      Predsedníčka výboru Jana Kiššová (SaS) deklarovala svoj nesúhlas s osobitným odvodom, pretože ide podľa nej iba o zvýšenie dane z pridanej hodnoty (DPH) na potraviny. Čím ďalej, tým viac je podľa nej tento návrh útokom proti zopár konkrétnym reťazcom. "Bojom proti týmto konkrétnym reťazcom v konečnom dôsledku bojujete proti tej vrstve ľudí, ktorí sú ekonomicky najslabší," zdôraznila. Baláž reagoval s tým, že ochrániť týchto ľudí má práve vyňatie prevádzok, ktoré sú na dedinách.
      Návrh zákona o osobitnom odvode posunul parlament do druhého čítania. Obchodné reťazce pôsobiace na Slovensku by mali podľa neho od budúceho roka platiť osobitný odvod vo výške 2,5 % z ich čistého obratu.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down