14.11.2016 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrobcovia slovenských vín urobili za posledné roky obrovské pokroky

Výrobcovia slovenských vín urobili za posledné roky obrovské pokroky. Potvrdzujú to aj mnohé uznania, ktoré slovenské vína získavajú na najvýznamnejších medzinárodných súťažiach. Uviedol to dnes v Šenkviciach predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) po stretnutí s vinármi z regiónu a s predstaviteľmi vinárskej spoločnosti Karpatská perla, s. r. o.

ŠENKVICE. Na stretnutí sa podľa jeho slov diskutovalo o rôznych aktuálnych problémoch vinohradníkov, najmä o škodcoch vo vinohradoch. "Možno to vyznieva ako nejaký banálny problém, ale hovorili sme napríklad o škorcoch na hrozne. Je tu taký malý byrokratický problém s ochranármi a súčasne s tými, ktorí by si radi chránili svoju produkciu (hrozna)," povedal.

"Je to téma, pri ktorej budem určite žiadať ministra životného prostredia o vysvetlenie, či nemôžeme podobne, za tých istých podmienok, ako to robia iné krajiny, urobiť určité preventívne opatrenia, aby stovky ton hrozna neboli zlikvidované náletmi týchto vtákov," poznamenal premiér.

Druhou diskutovanou témou bolo podľa Fica zníženie byrokracie, ktorá zaťažuje podnikanie s vínom. "Zagarantoval som zároveň, že pokiaľ ide o reprezentačné účely, vláda SR ponúka pri takýchto podujatiach výlučne slovenské vína, ktoré úspešne obstáli v medzinárodných súťažiach," informoval. Vinári zároveň premiéra požiadali o pomoc pri uznaní troch odrôd hrozna, ktoré sa v SR síce bežne pestujú, v zahraničí sú uznané, ale na Slovensku nie.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down