05.01.2011 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyrobili tri tisíc ton kontaminovaného krmiva

Výrobcovia dodali nemeckým farmám asi 3000 ton krmiva kontaminovaného dioxínom.

Ako uviedla TASR, nemecké spolkové ministerstvo poľnohospodárstva informovalo, že výrobcovia dodali farmám asi 3000 ton krmiva kontaminovaného dioxínom. Podľa záznamov išli dodávky najmenej do štyroch nemeckých spolkových krajín.
Nebezpečné krmivo pre zvieratá vyrábalo v období od 12. novembra do 23. decembra minulého roku až 25 firiem. Nepodávalo sa však koncentrované, ale sa riedilo do jednotlivých dávok v rozpätí 2 až 10 %.
Uvedené krmivo dostávali nosnice, brojlery i ošípané. Podľa súčasných odhadov sa teda znehodnotilo 30-tisíc až 150-tisíc ton finálneho krmiva. Viac ako tisíc fariem nemôže pokračovať vo výkrme zvierat a predávať vajcia.
Prípadom sa začalo zaoberať štátne zastupiteľstvo v Itzehoe. Krajinskí ministri poľnohospodárstva v Nemecku ešte tento mesiac vyvodia zo škandálu organizačné závery. Predseda ich rady J. Reinholz uviedol, že zrejme dôjde k zvýšeniu trestov za porušovanie predpisov o príprave krmív a potravy pre ľudí.
Nemecké úrady sa teraz s plným nasadením snažia vyjasniť celý rozsah škandálu s kontaminovaným krmivom. Jeho koniec je však zatiaľ v nedohľadne.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down